Net Sayısına Göre Teog Puan Hesaplama

Bildiğiniz gibi eskiden SBS sınav sistemi mevcuttu fakat yerini TEOG’a bıraktı. Öncelikle TEOG nedir? kısaca açılımına bakalım; Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş demek amacı ise öğrencinin performansını zamana yayarak geniş bir zaman diliminde belirlemektir.

TEOG sınavları nisan ve kasım aylarında yapılmaktadır. Aralık ve mayıs aylarında ise sınava katılamayan öğrenciler mazeret sınavanı girerek kaçırmış oldukları TEOG sınavına girmiş olurlar.

Öğrencinin geleceği için TEOG sınavından çıkacak sonuçlar önemli sizlere birde tavsiyem olacak TEOG Puanı hesaplamak için sizlere Okulistik‘i tavsiye ediyorum.

Ayrıca Okulistik TEOG puanı hesaplamadan başka bir çok sınav ve sonuçlarına ulaşabileceğiniz bir sitedir. Ders video örnekleriyle gelişiminizi daha da ilerletebilirsiniz.

Öğrenciler 8. Sınıf Matematik, 8. Sınıf Fen ve Teknoloji ve 8. Sınıf İngilizce ders video örneklerini Okulistik’te bulabilirsiniz.

Bu devirde okumak çok zor değil mi? aslında zor diye bir şey yok fakat günümüzde yaşam o kadar akıcı ve zor ki öğrenciler bir türlü derslerine odaklanamamakta ancak okulda alınacak başarılar ilerisi için önemlidir. Bu yolda önemli olan bir nokta da doğru kaynak doğru kaynaktan öğrenilen bilgiler ise gelecekte öğrencinin istikbali için çok önemlidir. Benden size tavsiye Okulistik’ kesinlikle ziyaret etmelisiniz.

Yorum yapın