Netflix Platformunda İzleyebileceğiniz En İyi Mini Diziler

Bugün siz değerli okurlarımıza Netflix platformunda izleyebileceğiniz en iyi mini dizileri sıraladık.

Unbelievable – IMDB 8,4

Unbelievable dizisi gerçek bir hikayeden uyarlanmıştır. Marie, tecavüze uğramış bir genç kızdır ve polise yaşadığı olayı anlatarak şikayette bulunur. Ancak Marie’nin sürdüğü iddianın asılsız olduğu nedeniyle ile suçlanır. İki profesyonel kadın dedektif tecavüze uğradığı konusunda yalan söylemekle suçlanan Marie’nin davasının peşine düşer. Marie gerçekten bir suçlu mu yoksa bir mağdur mudur?

Evil Genius – IMDB 7,5

Evil Genius, gerçek bir hikayeden uyarlanmıştır. Yıllardır pizzacıda dağıtıcılık yapan Brian Wells, Bir gün boyun çevresine kelepçe ile bağladığı bir bomba ile bir bankayı soymaya çalışır. Ancak soygunu gerçekleştiremezse boynunda bulunan bombayı patlatacaktır. Bankadan yaşanan olaylar gittikçe tuhaf bir hal alır.

Alias Grace – IMDB 7,8

Alias Grace, gerçek yaşanmış bir cinayet dizisidir. Alias Grace, uzun süren yorucu yolculukla İrlanda’dan bir hayli uzakta olan Kanada’ya göç etmiştir. Thomas Kinnear adlı kişinin evinde hizmetçi olarak çalışmaya başlar. Bir zaman sonra kendisine yardımcı olan bir adamla birlikte çalıştığı evin sahibini ve kahyasını vahşice öldürmek suçundan hüküm giyer. Birlikte hareket ettiği adam asılırken Grace ise 16 yaşında ufak bir kız olduğu için ömür boyu hapse mahkum edilir. Ancak Grace cinayetin işlendiği gününe dair hiçbir şey hatırlayamamaktadır. Kanada’da yaşayan herkes bu olayı konuşmakta ve halk ikiye bölünmüş durumdadır. Bir grup Grace’in masumiyetine inanırken diğer grup ise asılması gerektiğini düşünür. Grace’in masumiyetinin kanıtlanması için Amerika’nın en başarılı psikologlarından biri olan Dr. Simon Jordan ile anlaşılır. Dr. Simon genç kızın hafızasını geri getirmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır.

Flint Town – IMDB 7,9

Flint, 2 yıl boyunca Michigan’da polisler ile birlikte hareket eden yapımcılar çekinilmez şartlara karşı patlamaya hazır sorunlarla boğuşan bir departmanı gözler önüne seriyor.

Wild Wild Country – IMDB 8,2

1981 yılında inançlı lideri olan Hint gurusu Osho, Amerika’nın Oregon çölünde 64 bin hektarlık bir alan satın alır ve bu alana ütopik bir kent kurmayı planlar. Şehir kurulmaya başladıktan birkaç yıl sonra yerel halk ile sıkıntılar yaşanmaya başlar. Bu yaşanan sorunlu durumlar bir terör saldırısı haline geldiğinde ise ülkede ulusal çapta bir sorun haline dönüşür.

Yorum yapın