Netflix Türkiye’deki Fiyatların Neden Zamlandığını Açıkladı!

Dünya çapında en çok beğenilen ve tercih edilen Netflix, geçtiğimiz günlerde Türkiye fiyatlarında güncelleme yaptı. Ücretli içerik platform sözcüsü, Netflix Türkiye’deki Fiyatların neden zamlandığını açıkladı.

Son bir kaç yıldır Türkiye’de ürettiği içerikleri günden güne artıran Netflix, Aralık 2020’de ABD’deki fiyatlarını artırdı ve bu artışın diğer ülkelere yansıyacağı tahmin edilmişti.

3 Mart günü itibarı ile Türkiye fiyatlarını güncelleyen Netflix, abonelik ücretlerine %30 ile %50 arasında fiyat artışı yaptı. Güncellenen fiyatlar, Türkiye’deki kullanıcılar ekonomik sebepler nedeniyle artan fiyatlara büyük tepkiler ile karşıladı. Hatta Twitter’da gündem oldu.

Netflix, Türkiye’deki Fiyatların Artışına Dair Açıklaması

Netflix’in yeni fiyatlar ile ilgili resmi açıklaması; “Türkiye’deki içeriklerimizi zenginleştirmek ve kullanıcılarımıza karşı hizmet kalitemizi daha da artırmak için aylık üyelik fiyatlarını güncelliyoruz. Bu değişiklikler ile birlikte, her yaşa ve zevke uygun içeriklerle kullanıcılarımızın hayatlarına keyif katan bir eğlence deneyimiyle birlikte sunmaya devam edeceğiz.” Bu demek oluyor ki Netflix Türkiye’deki kullanıcılarına kalite içerik artış sözünü bir nevi vermiş durumda.

Netflix’in Türkiye’deki Fiyatların Artışı Twitter’ında Gündem Oldu.

Netflix’in yaptığı fiyat artışının sonrasında Twitter Türkiye gündeminde yer aldı. Gündem en çok beğenilen tepkilerin sözleri “Bana zam yapılacağı söylenmedi, söylenseydi ben abone olmazdım. Sen fakir değilsin, Netflix çok pahalı. gibi benzeri paylaşımlar en çok beğenilenler oldu. Diğer paylaşılan gönderilerde ise sadece Türkiye’de zam yapıldığı düşüncesiydi ancak geçtiğimiz 2020’nin Aralık ayında Amerika’da da fiyatlarını artırarak güncelledi.

Netflix Türkiye’nin Yeni Fiyatları

Netflix’in 4 Mart itibari ile güncellenen aboneliklerin fiyatları; “Temel plan 26,99 TL, Standart plan 40,99 TL, Özel plan ise 54,99 TL.” güncellenen fiyatlar ile Türkiye’deki kullanıcılarını kaybedebilir veya üreteceği yeni kaliteli içerikler sayesinde kullanıcılarını artırabilir. Zamanla neler olacağını hep birlikte göreceğiz.

Yorum yapın