Netflix’in En Komik Film’leri

Mükemmel bir sinema içeriğimizle daha karşınızdayız. Bugünün sinema konusu ise herkesi güldürecek bir konu: Son 20 senenin hepimizi en çok güldüren 5 filmini bu yazıda siz ve sevdikleriniz için derledik. Haydi arkanıza yaslanın ve içeriğimizi okumaya başlayın. Tabii bir de şimdiden hepinize iyi seyirler diliyoruz!

1. Superbad, Çok Fena (2007)

Lise komedilerinden hoşlananlar beri gelsin. Liseden mezun olmasına az bir zaman kalan bir gencin yaşamını izliyoruz. Asosyal bir genç görüyoruz. Ergenlik döneminin zorluklarıyla bir kez daha baş başa kalıyoruz. Filmi ortaya çıkaranlar, filmin sıradan gençlik filmlerinde yer alan geleneksel lise tipi hiyerarşiye asla sahip olmadığını ifade ediyor. Mesela lisenin yakışıklılar/güzeller ve çirkinler biçiminde asla bölünemeyeceğini, bu durumun muhakkak bir arasının olacağını yansıtmaya çalışmışlar. Son derece eğlenceli bir yapım diyebiliriz.

2. Kiss Kiss, Bang Bang (2005)

Harry adlı biri var. Bu kişi, hırsızlığı meslek haline getirmiş birisidir. Fakat hesapta hiç bulunmayan durumlar nedeniyle bir anda oyunculukla alakalı elemelere girer. Rol ise dedektiflik olacaktır. Oyunculukta başarı elde etmeyi kafasına koyan Harry, ciddi ciddi oyunculuk eğitimi almaya başlar. Okuldan arkadaşı Harmony ile de derslerde karşılaşmaya başlarlar, bu güzel tesadüftür. Fakat Harry bu kadar zaman sonra Harmony’yi etkileme isteğinden vazgeçmez. Kahraman gibi görünmeye çalışır. Yönetmen koltuğunda ise Shane Black yer alıyor.

3. Death At A Funeral, Çilgin Cenaze (2010)

Robert ve Daniel’ın İngiliz rahip bir babaları vardır. Babaları ölür. Aile dağılmaya yüz tutar. Fakat ölen kişinin yası daha tazeyken çıkagelen yabancı birinin babaları ile alakalı anlattıkları Robert ve Daniel‘ı şoka sokar. Çünkü babaları gay bir bireydir. Bu durumun ortaya çıkmaması için uğraşan iki gencin komik çabasını izliyoruz. Film, son derece akıcı ve komik kesinlikle. Bir hafta sonu ailenizle beraber güle oynaya izleyebileceğiniz bir yapım. İyi seyirler.

4. Easy A, Adi Çikmiş (2010)

Usta yazar Nathaniel Hawthorne’un ülkemizde de yayınlanmış ve rağbet görmüş olan Kızıl Damga adlı kitabının sinemaya uyarlanmış hali olan Easy A, Amerika’da bulunan bir lisede yaşanan durumları anlatıyor. Bir kız var. Bu kız, okul içerisinde cinsel açıdan iftiraya uğruyor ve dedikodulardan bunalmaya başlıyor. Başından geçen güldürücü olayları izliyoruz. Dedikodu ve iftiralar bir süre sonra bu kızı maddi ve manevi açıdan mükemmel bir yere getiriyor. Merakla ve heyecanla izlerken kahkahalar atacağınız bir film diyebiliriz. Kahkaha tufanına hazır olun!

Yorum yapın