Nikon 1 Modelinin V2 Sürümü Duyuruldu

Dijital Fotoğrafçılıkta devamlı yükselen standartlara ayak uydurmak için firmalar tarafından son dönemde peş peşe yeni modeller açıklanmaya başladı. Bu kapsamda NIKON firması da geçtiğimiz sene pazara sunduğu Aynasız SLR makinelerinden birisi olan Nikon 1 modelinin 2. Serisini Nikon 1 V2 olarak pazara sundu.

Performans değerlerini arttırılarak pazardaki yerini büyütmeyi amaçlayan Nikon firması bu kapsamda Profesyonel Makine kullanıcılarına da yeni bir alternatif sunmayı başarmış oldu.

Yenilenmiş olan V2 modelinde 3 inçlik yüksek çözünürlüklü ekran ve vizör kullanılmış durumda. 1200 FPS Ağır Çekim moduna sahip olan cihaz 1080/30 ve 1080/60 kalitesinde video çekim özelliğini de dâhili olarak kullanıcılarına sunuyor.

Donanımsal olarak biraz daha üst seviyeye taşınan yeni modelde en yeni görüntü işleme motoru olan EXPEED 3A kullanılmış durumda. Pazardaki birçok Megapiksel canavarının yanında Nikon bu model de 14.2 MP’lik bir CMOS Sensör kullanmış. Nikon’un bu modelinde dahili olarak sunduğu bir diğer özellik ise Adveced Hybrid AF desteği sayesinde 60 kareye kadar kesintisiz çekim desteği özelliği olmuş.

900 Dolar gibi bir fiyata Kasım ayında ABD pazarında satışa sunulması beklenilen cihazın ülkemize ise 2013 başlarına doğru gelmesini bekleyebiliriz.

Yorum yapın