Nintendo, 2020’De Yeni Bir Switch Yayınlamayacağını Söyledi

Nintendo özel Animal Crossing temalı Switch a satışına Mart ayında başlayacak, ancak bu yıl yepyeni bir model yayınlamayacak. Oyun devi başkanı ve CEO’su Shuntaro Furukawa, konsolun yükseltilmiş bir versiyonunun yolda olduğuna dair söylentiler olduğunu bildirdi. Yatırımcılarla yapılan bir çağrıda, yönetici (PDF): “Lütfen 2020’de yeni bir Nintendo Switch modeli başlatma planımız olmadığını unutmayın.” Bunun yerine, şirket mevcut konsolların “sorunlarını” iletmeye ve kullanıcı tabanlarını genişletmeye odaklanacak.

Tayvanlı yayın DigiTimes, bu ayın başlarında şirketin bir ara ortasında yeni bir model yayınladığını iddia etti. 2020, bu ilk çeyrekte hacimli üretime başlayacak. Switch Pro olacağına dair birçok spekülasyon vardı. Nintendo’nun gerçekten konsolun Pro sürümü üzerinde çalışıp çalışmadığını hala bilmiyoruz, ancak Furukawa’nın açıklaması, Pro modeli geliştirilmekte olsa bile hayranların bu yıl bir tanesini almayacaklarını açıkça ortaya koyuyor.

Yıl içinde Switch satın almak isteyenler yine de seçebilecekleri birkaç model var. 2019’un ortasında Nintendo, orijinalinden daha uzun pil ömrüne sahip yükseltilmiş bir Switch yayınladı. Bundan birkaç ay sonra, üç farklı renkte mevcut olan ve normal konsolun yükseltilmiş sürümünden 100 $ daha ucuz olan Switch Lite adlı cihazın tamamen taşınabilir bir yinelemesini başlattı.

Yorum yapın