Niş Bir Site Açma Ve Yönlendirme Yaparak Para Kazanmak

Günümüzde çoğu kişi site açıp üzerinden para kazanıyor. Ayrıca site üzerinden yönlendirme yaparak kazancını katlıyorlar. Bunları yapmak ise çok da zor değil.

Siteyi Nasıl Açacağım?

Eğer site hazırlama konusunda profesyonel değilseniz birçok site ile işinizi halledebilirsiniz. Bu sitelerden en iyi ikisi Wix ve Godaddy siteleridir. Bu sitelerden kendinize göre sitenizi özelleştirebilirsiniz.

Ayrıca bu sitelerden alan adı almanız iyi olacaktı. Eğer kendinize özel bir alan adı almazsanız, bedava alan adında siteler kendi reklamlarını yaparlar.

Site İçeriği Ve Paylaşımlar

Site içeriğini iyi belirlemelisiniz ve içerikten olabildiğince farklı içeriklerde paylaşım yapmamaya özen göstermelisiniz. Ayrıca sürekli olarak paylaşım yapın. Böyle devam ederek sürekli sitenize kullanıcı çekersiniz. Kullanıcılarda sitenizde gezinerek size para kazandırır.

Paylaşımlarınız ilgi çekici ve değişik olursa sitenize kullanıcı çekmeniz artar. Ne kadar artarsa da o kadar fazla para kazanırsınız. Tabi ilk başta kullanıcı çeker sonra durursanız bir dönem para kazanır ardından kazanamazsınız. Bu yüzden sürekli olarak ilgi çekici içerikler üretip paylaşımlar yapmaya özen gösterin. Böylelikle sürekli olara para kazanırsınız.

Nasıl Yönlendirme Yapılır?

Sitenizdeki iyi içeriklerle bunu yapmanız çok kolay olacaktır. Tabi sitenizin tanınmış bir site olması da önemlidir.

İlk önce sitenizin içeriği ile ilgili değişik ve ilgi çekici bir paylaşım hazırlayın. Bunu değişik ve içeriğinize uygun bir başlıkla sitenizde yayınlayın. Paylaşımınızın içinde yönlendirmek istediğiniz site veya grubu tanıtın. Ardından okuyucuların yönlendirdiğiniz yere gitmeleri için bir link koyun. Bu sayede insanlar internette aratmak yerine direk olarak tıklayarak gidebilirler.

Yönlendirdikten Sonra Ne Olacak?

Sitenizden yönlendirdiğiniz kullanıcılar diğer grup ve sitelere büyük ihtimalle gideceklerdir. Bu site ve grupları daha sonra satabilir veya onlardan da başka yerlere yönlendirme yapabilirsiniz.

Eğer sizin yönlendirmelerinizden iyi kullanıcı geldiği anlaşılırsa, insanlar size reklam vermek isterler. Bu sayede de para kazanabilirsiniz. Fakat sürekli olarak reklam almayın. Aksi takdirde sizin sıkı takipçileriniz bile sizin sitenizden sıkılır ve artık takip etmezler. Bu nedenle aktifliğiniz de azalmış olur. Artık daha az kazanmaya devam edersiniz.

Yorum yapın