Nokia Asha 306 İncelemesi

Son yıllarda liderlik koltuğunu kaybeden ve yerini Samsung’a kaptıran Nokia, son hazırladığı modellerle yerini geri almak için oldukça ısrarlı gözüküyor. İşte bu ürünlerin başında da Nokia Asha 306 geliyor.

İlk bakışta oldukça geniş ekranı ve elinize aldığınızda hafifliği ile dikkat çeken Nokia Asha 306, özellikleri itibariyle de oldukça kullanışlı bir telefon.

Dokunmatik 3.0 inch ekranı, 96 gr ağırlığıyla varlığından bile şüphe edebileceğiniz bir cep telefonu olma iddiasında. Nokia Asha 306 daha çok hesaplı ve oldukça geniş özelliklere sahip bir telefona sahip olmak isteyenler için tasarlanmış. İşletim sistemi Nokia’nın kendi hazırladığı işletim sistemi ile donatılmış. 3g desteğinin olmaması belki de en büyük dezavantaj. Fakat 2g desteğine sahip telefonda yine de oldukça hızlı bir veri akışı var. Dahili Wi-Fi özelliğinin olması ile de 3g’nin eksiğini kapatabilirsiniz.

Yine de özellikle akıllı telefonların tavan yaptığı günümüzde, smartphone’lar ve Android işletim sistemli telefonlara karşı rekabet şansı düşük olan Nokia, bakalım Asha 306 modeliyle nasıl bir başarı elde edecek?

Yorum yapın