Nokia X İle Android ve Windows Phone Deneyimi!

Bildiğiniz gibi Nokia’nın hemen hemen tüm akıllı telefonları Windows Phone işletim sistemine sahip, geçen yıl duyurulan ve internet ortamında oldukça yayın bir şekilde gördüğümüz ” Android olacağı iddia edilen “telefon Nokia X ise oldukça başarılı bir model olmuş gibi gözüküyor.

Nokia X adı ile piyasaya sürülen yeni Nokia telefonunun en iyi özelliği, hem Windows iPhone hem de Android deneyimi yaşatabilmesi diyebiliriz. Android uygulamaları da çalıştırabilen bu telefonun 4 inçlik bir ekranı bulunmakta, yani ideal tek el ile kullanıma uygun bir telefon diyebiliriz.

512 MB RAM bulunan Nokia X, Qualcomm Snapdragon™ S4 işlemci ile 1Ghz işlemci hızına sahip. Dahili olarak 4 GB hafızası bulunan Nokia X’in fiyatı ise oldukça düşük diyebiliriz, 499TL üzerinden satışa sunulacak olan bu telefonun günümüzdeki yüksek fiyatlı telefonlara göre aşırıya kaçan bir performans özelliği yok diyebiliriz. Fakat akıllı telefonlarda yapabileceğiniz her şeyi yapabiliyor, sosyal medyaya bu telefonla katılabiliyorsunuz.

Telefonda 3 MP kamera bulunmakta ki biraz düşük olsa da fiyatı göz önünde bulundurduğumuzda normal diyebiliriz. Nokia X’in bir diğer özelliği ise çift sim kart ile çalışabiliyor olması, 1 mikro 1’de normal sim girişi bulunmakta. 1500 mAh batarya gücüne sahip bu telefon, 500 TL civarında bir fiyat ile görücüleri ile buluşacak. Teknolojiyi yakından takip etmek, yeni haberlere ulaşmak için takipte kalınız.

Yorum yapın