Nvidia Geforce Now Nedir?

Nvidia Geforce Now ile oyunları kasmadan oynuyoruz! Artık “bilgisayarım bu oyunu kaldırır mı?” derdi yaşamayacaksınız, ister düşük grafikli ister en yüksek grafikli oyunu internet hızınız iyiyse ve ping probleminiz yoksa bilgisayarınız iyi olmasa bile her bilgisayar oyununu oynayabileceksiniz. Bilgisayarım kasmadan nasıl oyun oynarım gibi probleminiz da kalmayacak söz veriyoruz.

Özellikle League Of Legends oyuncularının yaşamış olduğu FPS sorununu bütünüyle ortadan kaldıracak bir yenilik var. Bu yeniliğin adı ise “Nvidia Gefcorce now” sizi en modern teknolojiye sahip en iyi bilgisayarlarda oyun oynamanıza olanak sağlamayı başaran Geforce Now kasmadan oyun oynamanıza da olanak tanıyor.

Ayrıca yalnızca League Of Legends değil, bu yalnızca bir örnekti. Steam kütüphanenizde yer alan tüm oyunları Nvidia now ile bu en son teknoloji bilgisayarlarda oynayabileceksiniz. İyi bir internet hızınız var ise ve bilgisayarınızın fonksiyonları kötüyse kesinlikle sizin oyunlardaki performans sorunu için çözümünüz bu olmalıdır.

Nvidia Geforce Now Nedir? Nvidia Now Sistem Gereksinimleri Nedir?

Nvidia Now internet hızı iyi fakat bilgisayar fonksiyonları kötü olan oyuncuların uzaktan bağlantı yolu ile en iyi bilgisayarlara bağlanmanızı sağlamayı başaran ve uzak masaüstü ile oyun oynamanızı sağlamayı başaran bir teknolojik yazılımdır. Ayrıca test etmek isteyenler var ise Nvidia Now şuan 1 saat deneme süresi veriyor.

Nvidia Now Sistem gereksinimi belirtmemiz gerekirse yalnızca benim tahminimce 10 megabit bir internet yeterli oluyor. En eski bilgisayarınızda en son çıkan oyunları oynamak çok imkansız gibi görünse de Nvidia Now ile kötü bilgisayar ortamında oyun oynayabiliyorsunuz.

Geforce Now Türkiye internet hızları yüzünden pek fazla oyunlar konusunda diğer ülkeler kadar yeterli olmasa da oyunları yine de oldukça kasmadan oynatabilir ve sizi oyun oynama konusunda tatmin edebilir.

En kötü bilgisayar ortamında bile Nvidia Now Cs GO oyununda bile minimum 200 FPS vermektedir. Tek sıkıntısı acemi oyuncular için pek gözle görünmeyen “gecikme süresi” sorunu. Yaklaşık 1 saniyelik gecikme süresi yaşattığı için benim için pek kolay olmadı oynamak fakat sonuçta CS GO‘yu kasmadan oynayabiliyordum.

Geforce Now Android

Nvidia Now artık Android telefonlarda da kullanılabilir durumda, tek yapmanız gerekli olan Playstore’a girmek ve uygulamayı indirmek. Eğer Geforce Now APK indirmek istiyorsanız şu anda pek mümkün olduğu söylenemez.

Geforce Now Android sistem gereksinimleri yanlızca Android 5.0 sürüm ve üstüne yazılıma sahip olmak, 15 Megabit internet hızına sahip olmak gereklidir. Ayrıca telefonunuz 5GHZ’i destekliyorsa en iyi oyunları Android’de kasmadan oynayabileceksiniz Geforce Now ile.

Geforce Now Android telefonlarda minimum 2 GB ram istemektedir. Bunun nedeni ise kötü bir numaralı telefondan iyi bir telefona bağlanıp oyun oynuyor oluşunuzdur. Eğer telefonunuzda 1,5 GB Ram bile var ise yeterli olabileceğini düşünüyorum.

Yorum yapın