Okul Kıyafetlerinde Yaşanan Değişim

Okullar hem öğrencilerin modern ve rahat görünmesini ister hem de kurumsal kimliğin bozulmadığı ve öğrencilerin kendi aralarında kıyafet konusunda üstünlük sağlamamaları için kurallar koyar. Kolej kıyafetleri bu aşamada devreye girerek okul yönetimini ve velileri büyük bir dertten kurtarır.

Kademeye göre belirlenen okul kıyafet seçenekleri büyük yaştaki öğrenciler için daha koyu renklerde tercih edilirken, küçük yaş grubundaki öğrenciler için canlı renkler veya ekoselerden oluşturulur. kolej kıyafetleri seçiminde okul yönetimi ve okul aile birliği üyeleri bir araya gelerek belli kararlara ulaşır ve bu kararlar tekstil firmaları tarafından numune çalışmaları yapılarak sürdürülür. Ülkemiz özellikle pamuklu malzeme üretiminde dünyanın önde gelen firmalarını istihdam etmektedir. Okul ihtiyaçlarının kurumsal olarak tedarik edildiği kolej kıyafetleri çoraptan t-shirte, monttan kazağa, çantadan kravata ve eşofman takımdan kepe kadar çeşitlendirilebilir. Bazı kurumlar kırtasiye malzemelerinde de kurumsal çalışmalara gitmekte ve okul ihtiyaçlarının bu şekilde karşılanmasını sağlamaktadır.

İnsan sağlığına ve çevreye zarar vermeyen, kanserojen madde içermeyen, çocukların güvenle giyebileceği ve gün boyu rahat edeceği, kaliteli ürünlerden oluşan okul kıyafetlerinde en önemli konu zamanlamanın doğru planlanabilmesidir. Okul açılışı öncesinde ve okul dönemi boyunca ihtiyaçların karşılanabilmesi için ürün stoklarının doğru planlanması en temel ilkedir. Belirlenen koleksiyonların çocukların okul ihtiyaçlarını karşılaması ve resmi gün kutlamalarında ve diğer okullarla birlikte yapılan etkinliklerde okulu düzgün temsil etmesi öncelikli ihtiyaçlar arasında yer alır.

Yorum yapın