Önceleri Bitcoin Hakkında Olumsuz Düşünen Bridgewater Associates’in Kurucusu Dalio “Nakit Çöptür” Sözleriyle Şaşırttı!

ABD hükümeti insanlara ciddi miktarda vergi ödeterek Bitcoin ve altına akan fona, çeşitli varlık sınıflara para yatırmanın önüne geçebileceğini Linkedin üzerinden yaptığı bir paylaşımla söyleyen Bridgewater Associates’in kurucusu Dalio ” Tarihe bakıp ders çıkarmak gerekirse, şu an para kazanmak isteyen politikacılar vergileri arttırmak isteyecektir. Buna ek olarak paranın borç olarak kullanılmaktan çok, değer saklama araçlarına (Bitcoin ve altın gibi) geçmesini beğenmeyeceklerdir. Bu sebepten dolayı bu varlıklara aktarıma engel olmak isteyebilirler.”

Bitcoin’ e olumlu bakan Dalia “nakit çöptür” dedi

Ekonomi uzmanı olan Dalia, Bitcoin’e olumlu bakıyor ve iyi çeşitlendirilmiş bir çüzdan oluşturmaları konusunda yatırımcılara sesleniyor. Takipçilerine elinizdeki “nakit çöptür” mesajını verdi.

“Enflasyona oranlar getirisi çok düşük olduğu için nakitin çöp olduğunu düşünüyorum ve bu şekilde devam edeceğini inanıyorum. Bu sebepten;

1)Borç varlığı olmayan ve getirisi yüksek olan araçlara yönelin,

2)Kredi alın, elinizde nakit tutmayın”

Bridgewater Associates kurucusu ABD’nin artık kapitalistler için pek olumlu olmayabileceğini de ekledi.

CEO Saylor Cevap Verdi

Bitcoin alış- satışıyla son zamanlarda öne çıkan MicroStrategy firmasının CEO’su Michael Saylor, Dalio’nun bu yorumuna tahvil problemine en net çözümün Bitcoin olduğu düşündüğü cevabını verdi.

Bitcoin’e daha önce şüpheyle yaklaşan Dalio, geçtiğimiz günlerde bu fikrini değiştirdi. 71 yaşındaki iş adamı Bitcoin’in altın kadar iyi bir varlık saklama aracı olduğunu bu sözleriyle kabul ediyor.

Yorum yapın