Oneplus, Gelecekteki Telefonlarda Kablosuz Şarjı Destekleme Yolunda Büyük Bir Adım Attı

Oneplus, Kablosuz Güç Konsorsiyumu’na Katılıyor

OnePlus’ın akıllı telefonları Qi kablosuz şarjı için destek eksikliğiyle ünlüdür; ancak şirket, MobileScout tarafından bildirildiği gibi hemen hemen her akıllı telefon tarafından kullanılan Qi kablosuz şarjını işleyen standartlar grubu olan Kablosuz Güç Konsorsiyumu’na (WPC) katılıyor. .

Kablosuz şarj olmayışı, özellikle OnePlus’ın telefonlarının daha iyi ve daha iyi hale gelmesi ve diğer en iyi akıllı telefonlarla rekabet etmeye başlaması nedeniyle, OnePlus’ın ürün yelpazesinde her yıl ortaya çıkan göze çarpan deliklerden biri olmuştur. Buna rağmen, OnePlus CEO’su Pete Lau geçmişte kablosuz şarj konusunda oldukça isteksizdi. Bu yılın başlarında üzerinde Vergecast , Lau bile 10W hızlı kablosuz şarj “değmez” çok yavaş ve oldu yorumladı kıyasla kablolu hızlı şarj Warp Ücreti OnePlus’ şimdiki telefonlar teklif.

Buna rağmen, OnePlus’ın bu yıl, en azından üst düzey OnePlus 8 Pro modelinde kablosuz şarj sunmaya yönelik olabileceği söylentileri var . OnePlus’ın WPC’ye katılmış olması, sadece bu söylentilerin doğru olma olasılığını arttırıyor.

Yorum yapın