Oppo, Genişletilebilir Ekrana Sahip Kaydırmalı Bir Akıllı Telefonun Patentini Aldı

2020’De Katlanabilir Ekranlı Telefonlar Pazarda Yeni Bir İnovasyon Yarışına Yol Açtı.

O zamandan beri, çeşitli OEM’ler, son zamanlarda bu tür cihazları daha az hantal ve daha pratik hale getirmeye çalışırken tekliflerini başlattı. Şimdi, LetsGoDigital tarafından tespit edilen yeni bir Oppopatenti, ekranını genişleten bir kaydırma mekanizmasına sahip kompakt bir akıllı telefon sergiliyor.

Çinli teknoloji devi, CNIPA’ya (Çin Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi) bir tasarım patenti başvurusunda bulundu. Patent, 28 ürün görselinden ve kısa bir açıklamadan oluşuyordu. Görüntülerde, ekranı genişletilebilen fütüristik ve son derece kompakt bir telefon görülebiliyor. Cihaz, kompakt form faktöründeyken kare benzeri bir form faktörü varsayar, bu da kişinin cebinde taşımayı veya cebinde tutmayı kolaylaştırır.

Ancak en ilginç yönü kesinlikle en üstteki çentikten genişleyen genişletilebilir ekranı. Arka taraftan üçlü kamera modülü de onunla birlikte yükseliyor. Cihazın yan taraflarında, bu uzatma mekanizmasını sağlama amacına hizmet edebilecek uzun bir düğme vardır. Genişletilebilir ekrana sahip benzer akıllı telefonlar daha önce görülürken, Oppo patentli cihazın ekranı biraz daha uzamış durumda.

Maalesef, bu cihazla ilgili daha ince ayrıntılar şu anda bilinmemektedir. Dahası, Oppo’nun böyle bir cihazı gerçekten geliştirip geliştirip başlatmayacağı veya şirketin sadece tüm üsleri kapsayıp kapsamadığı da belirsiz. Oppo’nun genişletilebilir ekrana ulaştığı mekanizma şu anda bir gizem, bu yüzden bu fütüristik akıllı telefonla ilgili tüm güncellemeleri ele alacağımız için bizi izlemeye devam edin.

Yorum yapın