Oppo, Türkiye’ye Yatırım Kararını Doğruladı

Oppo, Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticileri arasında yer almaktadır. Büyük haber Türkiye’yi sevindirdi, Oppo ülkemizde yatırım kararını aldığını duyurdu. Firmanın hedefi Türkiye’de Oppo’nun büyümesini sağlamak.

Son yıllarda yükselişe geçen akıllı telefon olan OPPO ülkemizdeki yatırım yapacağını duyurdu ve firmasının global Dünya’da büyümesini hedeflediğini düşündüklerini belirttiler.

40’dan fazla ülkede yatırım hedefleri olan Oppo, 40 ülke arasında Türkiye’nin de olduğunu belirtti. Firmanın Türkiye Genel Müdür Weijan Zhou, Firmamız Türkiye’de diğer ülkelere göre daha fazla yatırım yapmak istediklerini söyledi.

Firmanın genel müdürü olan Weijan Zhou açıklama yaptı. “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı yetkileriyle olumlu görüşmeler sağladıklarını ve yatırım ile ilgili yakında sizlere daha fazla bilgi paylaşmayı umut ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın olmak üzere Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı olumlu görüşlerine ve destekleri için teşekkürlerimizi sunarız.” duyurusunda bulundu.

Türkiye’ye geçen yıl giriş yapan Oppo’nun Türkiye Genel Müdürü olan Weijan Zhou, önce ki açıklamalarında Avrupa’da en çok satış yaptığımız ülke Türkiye olduklarını ve Türkiye daha fazla önem verdiklerini açıkladılar. Bu yüzden ülkemizde yatırımın daha fazla olacağını düşünüyoruz.

Oppo Türkiye’ye 50 Milyon Dolar Yatırım Yapacak

Ülkemize böyle büyük bir yatırım yapan firmanın bizler için daha ekonomik bir hayat sunacağını bildirmekteyiz. İşsizlik bir nebze azalabilir ve bir çok ailenin geçim kanyağı olabilir. Hatta ürettikleri teknoloji modelleri ülkemizde daha uygun fiyatlara satılabilir.

Haberlere göre Oppo’nun ülkemizde yapmayı düşündüğü yatırım ilk aşama da 50 milyon dolar bütçe ayrılacağı biliniyor. Bir diğer sevindirici haber ise firmanın bazı modelleri ülkemizde üretilecek ve Avrupa başta olmak üzere dünyanın her yerine ihracat edileceği bilinmekte.

 

Yorum yapın