Outlook Mu Yoksa Gmail Mi?

Özellikle çıktığı ilk yıllarda ilkel sosyal paylaşım anlamında 7’den 70′ herkesin bir msn Messenger hesabı vardı. Sevdiğimiz, hoşlandığımız kızı, erkeği saatlerce beklerdik. Yazdıkları tek satırlık profil iletilerinden neler olup bittiğini anlamaya çalışırdık. Gel zaman git zaman Hotmail oldukça yaygınlaştı ve e-postalaşmak yaygın hale geldi.

Anlık iletilerle insanlar yakınlaştı hatta ilk internet üzerinden tanışıp evlilikler ortaya çıktı. Hotmail’in sahibi olan Microsoft ne zamanki Facebook çıktı işte o zaman büyük sıkıntılar ve kayıplar yaşadı. Artık herkes Facebook üzerinden veya Google’ın kullanımı ve sadeliğiyle dikkati çeken Google Mail yani Gmail hizmetini tercih etti.

Takvimler şimdiki zamanı yani 2012’yi gösterirken de Hotmail kökten bir değişiklik ve yenilikle tüm hizmetlerini yenilerken Outlook devrimini gerçekleştirdi. Yumuşak hat geçişli görünümü ve sadeliği ile gözleri kamaştıran Outlook bakalım Gmail’in yerini alabilecek mi? Tabi özellikle webmasterların tercih ettiği Gmail büyük bir alışkanlık haline gelse de kolay kolay yerini bir anda Outlook’a kaptıracağa benzemiyor. Bu değişimler Microsoft’ta sıkça yaşanmaya da devam ediyor. Hızla kabuk değiştiren dünya devi bakalım hangi yeniliklere daha imza atacak?

Yorum yapın