Özel Dersin Üniversite Kazanmasında Önemi Nedir?

Üniversite Sınavları Gençlerin Ergenlikten Olgun Bireyler Olmaya Doğru İlerledikleri 16-19 Yaş Sürecinde Başarı İle Geçmeye Çalıştıkları Zorlu Bir Basamaktır. Bu Sürecin Hem Psikolojisi Hem De Ders Yoğunluğu Gençleri Bunaltmaya Yetecek Kadar Ağırdır. Yaşları Gereği Enerjileri Yüksek Olan Gençler Arkadaşları İle Gezmek Eğlenceli Vakit Geçirmek Eğilimindedirler.

Bu süreçte hayatlarının geri kalanında mesleklerini ve ne şekilde para kazanacaklarını şekillendirecek olan üniversite sınavları tüm gençler için oldukça streslidir. Ailelerin de direk olarak etkilendikleri bu süreçte gençlere destek olmaları ve çocuklarına baskı uygulamadan ders çalışmaya teşvik etmeleri çok önemlidir. Ailesinden psikolojik olarak destek görmeyen ve ya dersleri iyi gitmeyen öğrenciler depresif bir ruh haliyle daha da zor bir dönem geçirirler.

Tüm bireylerin ders çalışma tekniği ve öğrenme kapasitesi farklıdır. Okullar eğitim kurumları ve dershaneler öğrencilere bilgi vermek ve öğrenme kapasitelerini yükseltmek için temel oluştururlar. Bilgilere alan öğrencinin pekiştirmesi ve bilgiyi aldığı kaynağın profesyonelliği önemlidir.

Üniversite hazırlık sürecinde okul eğitimini desteklemek adına yalnızca özel ders takviyesi alan ve bireysel çalışan öğrencilerin başarısının daha yüksek olduğu gözlemlenmektedir. Ev ortamında tek kişilik eğitim ile öğrenci kendisini daha rahat hissedecek ve özel ilgi ile daha hızlı öğrenecektir. Özel derslerde öğretmenine soracağı bireysel sorular öğrencinin eksiklerini kapamak için yeterli olacaktır. Bu yöntemle öğrenci zamanı daha etkin kullanacak ve dersin haricinde de kendisine zaman ayırabileceği için daha huzurlu olacaktır.

Sınıf ortamındaki öğretim birçok öğrenciyi hedef aldığı için ortalama bir bilgi verilecek her öğrencinin konu ve soruları ile ilgilenilecek ve sizin öğrenciniz belki bildiği konuları tekrar dinlemek zorunda kalacaktır. Bu şekilde vakit kaybetmek yerine kendi sorularını kendisine özel öğretmenine danışması çok daha yüksek bir başarı sağlayacaktır.

Yorum yapın