Ozon Yağı Nedir? Neye İyi Gelir? Ozon Yağının Faydaları Nelerdir?

Ozon yağı; zeytinyağı, susam yağı, jojoba yağı ve buğday yağının harmanlanması ile üretilen doğal bir yağ olmaktadır.

Zaman içerisinde jel kıvamında bir yoğunluk haline gelen ozon yağı, soğuduğu takdirde uzun yıllar boyunca tazeliğini koruyan bir yağ olmaktadır. Ozonlanmış yağ olarak ifade edilen ozon yağı, cilde ve cilt hastalıklarına büyük faydalar sağlamaktadır. Özellikle cilt üzerinde meydana gelen yanıklarda ozon yağı tedavisi doğal bir tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır.

Ayrıca yanık tedavisinde doğal bir yöntem olan ozon yağı; yanıkları yakmadan ya da acı hissettirmeden yanıkları tedavi etmektedir. Saf oksijen moleküleri ile üretilen ozon yağı, zeytinyağı içerdiğinden dolayı jel kıvamına geldiğinden dolayı deri üzerine masaj yaparak uygulanabilmektedir. Bu uygulama sonrasında ozon yağı, cildin yumuşak, pürüzsüz, parlak ve sağlıklı bir hal almasını sağlamaktadır.

Ozon Yağının Faydaları Nelerdir?

Ozon gazının doğal yağlar ile harmanlanması ile üretilen ozon yağının cilde faydalarının yanı sıra aynı zamanda sağlığa ve bir çok sağlık problemine de faydası bulunmaktadır.

  • Güneş yanıklarını tedavi edici özelliği olan ozon yağı, aynı zamanda iltihapları kurutur ve hem deriyi hem de deri hücrelerini canlandırır.
  • Sivilceleri kurutma özelliği taşıyan ozon yağı, aynı zamanda cilt kuruluğunu azaltır ve cildin sarkmalardan ve kırışıklardan kurtularak yenilenmesine ortam hazırlar.
  • Vücut içerisindeki virüsleri bertaraf eden ozon yağı, aynı zamanda kas ağrılarının geçmesinde, kas yırtılması ve kas gerilmesi gibi sorunların tedavisinde olumlu etki gösterir.
  • Eklem romatizmalarının tedavisinde ozon yağı önemli etkiye sahiptir.
  • Şeker hastalarının karşı karşıya kaldığı nedensiz cilt yaralarının iyileşme süreci ozon yağı sayesinde hızlanır.

Ozon Yağının Kullanım Alanları Nelerdir?

Faydaları saymakla bitmeyen ve doğal bir yağ karışımı olan ozon yağı, bir çok sağlık alanında çeşitli şekillerde kullanılmaktadır. Dolayısıyla da ozon yağı; pişiklerde, ayak mantarında, böcek ve haşere ısırmalarında, güneş yanıklarında, baş ağrısı ve egzama tedavisinde, saç ve saç derisi üzerindeki dökülme ve kepeklenme sorunlarının tedavisinde sıkça kullanılmaktadır. Bu alanların yanı sıra aynı zamanda ozon yağı; çürük dişlerin tedavisinde de kullanılmaktadır.

Yorum yapın