Para Kazanırken Dolandırılmak, Ne Yapmak Gerekiyor?

İnternette birçok insan para kazanmak için yaptığı işlerden dolandırılabiliyor. Bazıları işin peşine düşüp şikâyet ederken bazıları da hiçbir şey yapmıyorlar.

Dolandırılmamak İçin Ne Yapmalıyım?

İnternet sitelerinde alışveriş yaparken güvenli ödeme ile dolandırıcılığa engel olunmuştur. Fakat karşılıklı ticaret yapılırken bazen dolandırıcılık olabiliyor. Bunları önlemek için aracılık işlemlerini kullanabilirsiniz. Yaptığınız alışverişle ilgili gruplarda birçok aracı vardır. Bunlardan bazıları grupların yöneticileridir. Grupların yöneticileri ile anlaşıp ona da pay vererek aracılık yaptırabilirsiniz. Verdiğiniz para sizin alışverişinizin fiyatına göre değişir. Fiyat fazlaysa vereceğiniz ücret de fazla olur.

Aracı ile yapmak çok doğru bir şeydir. Fakat aracıyı kullanmak istemiyorsanız farklı bir yöntem uygulayabilirsiniz. Parayı verecek kişi paranın yarısını ilk başta diğer yarısını da iş sonunda vermelidir. Böylece parayı alan kişi gitse bile daha az para kaybedilmiş olur.

Dolandırıldıktan Sonra Ne Yapmalıyım?

Dolandırıldıktan sonra eğer o kişiye kefil olan biri varsa ona gitmelisiniz. Durumu anlatmalı ve kanıtlamalısınız. Kefil size parayı vermek zorundadır. Eğer o da parayı vermezse başka kefili varsa ona aynısını yapmalısınız. Kefiller hiçbir şekilde vermiyorsa mahkemeye başvurabilirsiniz.

Oyun ile alakalı hesap satıyorsanız mahkemeye başvurunuz büyük ihtimalle onaylanmaz. Çünkü çoğu oyunda oyun içi hesap alıp satmak yasaktır. Eğer başka türü dolandırıldıysanız bunu Cimer‘e şikâyet edebilirsiniz. Şikâyetiniz kısa süre içinde onaylanır.

Mahkemeye başvurmadan önce kişiden parayı alma ihtimaliniz vardır. Size verdiği numaralara ulaşabilirseniz oradan konuşabilir ve anlaşabilirsiniz. O kişi veya tanıdıklarına onu mahkemeye vereceğinizi söyleyebilirsiniz. Böylece belki ikna olabilir ve size parayı veya aldığı şeyi geri verebilir. Ama büyük ihtimalle verdiği numaraların hiç birine ulaşamazsınız. Sizi hepsinden engellemiş olur. En iyi yol mahkemedir.

Başvuru Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Başvurunuzda her şeyi en ince ayrıntısına kadar girmelisiniz. Bildiğiniz bütün her şeyi anlatmalısınız. Aksi takdirde size geri dönüş yapılmayabilir. Karşınızdaki kişinin sizi dolandırdığına dair kanıtları da gönderebilirsiniz. Ne kadar çok kanıt olursa geri dönüş ihtimalleri o kadar fazla olur.

Yorum yapın