Parfüm Nedir?

Doğaya zarar versede maalesef herkes parfüm kullanmaktadır. Üstelik bunu abartanlar, güzellik yani iyi koku yerine başkalarını rahatsız edici noktalara kadar gelmektedir. Dahası bazı parfümlerin kokuları nasıl oluyorsa iğrenç denilebilecek durumda olabilmekte ve bazı kişiler bunu beğenerek sürmekte ve diğer insanların kötü kokulara maruz kalmalarına sebebiyet vermektedirler. Özellikle bazı bayan parfümlerinin hoş koku olma özelliği bir yana resmen rahatsız edici özelliklere sahip olduğunu hepimiz bilmekteyiz.

Birde ucuz ürünler kullanıldığında tabiri caizse bu tip insanlarla karşılaştığımızda burnumuzun direği düşmektedir. İnsanların güzellik uğruna yaptığı saçmalıklar şaşırtıcı noktalara kadar uzanıyor. Ama bilmeleri gereken şu, bir şeyi ne kadar abartırsanız suyu o kadar çıkar. Aslında parfüm hakkında bilgi vermek için yazacaktım bu makaleyi ama parfüm denilince aklıma başka birşeyde gelmiyor. Ancak genel olarak bahsetmek gerekirse, parfüm kokusunu yayabilmek için hareket veya sıcaklık gibi etkilere ihtiyaç duymaktadır.

Yani kötü kokular birde terleyince, terle karışıp iyice iğrenç bir hale gelebilmektedir. Tabi güzel parfümler bu kategori içerisinde değil. Parfümün bu özelliğinden dolayı koltuk altları, göğüs araları, ense, kulak arkaları ve göbek kısmında kullanımı önerilmektedir. Ayrıca kanın fazla pompalandığı noktaları es geçmemek gerekmekte. Bilek içleri, şakaklar ve boyun bu kategoriye giriyor sanırım. Bütün bunların yanı sıra hareketli noktalar, dirsekler ve diz içleride parfümün etki alanında.

Saçlarına parfüm sürenler için öneriler ise şunlar: Öncelikle saçlarınızın temiz olmasına ve kokuların birbirine karışmaması için kokusuz bir şampuan kullanmaya özen gösterin. Bütün bunlardan başka giysilere parfüm sıkılması ile ilgili tavsiyelerimiz olacak. Giysilerinize kesinlikle farklı parfümler sıkmayın. Çünkü farklı moleküller birleşince kötü kokulara sebep olur. Giysi dolabınıza parfüm sıkın. Tabi parfümle ilgili söylenecek en son söz şu, parfüm kullanmayın doğaya zarar vermeyin.

Yorum yapın