Passengers (Uzay Yolcuları) 2017

Yüzyıllardır yaşadığımız Dünya’da hep merak konusu olmuştur başka gezegenlerde de acaba hayat varmı ? Film içeriğinde teknolojinin gelişmesi ile birlikte 5000 mürettebatlı uzay gemisi ile çok uzak gezegene yolculuk yapılıp koloni kurulacaktır. Film her ne kadar 2 saatlik bir uzunluğa sahip olsada hem konusu bakımından hemde sürükleyecilik açısından oldukça keyifli vakit geçirmenizi sağlıyor. Başrollerinde Chris Pratt ve Jennifer Lawrence yer alan filmin Yönetmenliği Morten Tyldum senaryosunu Jon Spaihts yapmaktadır.

(Spoiler Alanı)

Uzay zaman dilimine göre yaklaşık 90 yıllık yolculuk sonrası uyandırılması gereken yolculardan Jim ve Aurora erkenden uyanırlar birlikte güzel vakit geçirirler.

Yolculardan Jim’in erken uyanması sonrası yolculuğun bittiğini zanneder etrafı gezmeye başlar ve sonrasında erken uyandığının farkına varır kapsülünün tamiri için uğraşır. Daha sonradan günler geçtikçe kapsülün tamiri çözümünü bulamayan Jim kendisine yol arkadaşı edinmek için Aurora’yı kapsülünden uyandırır.

Bir süre birbiri ile tanışma süreci geçirdikten sonra beraber keyifli vakitler geçirmeye başlarlar. Zamanla ikili birbirlerini daha iyi tanıdıktan sonra aralarında aşk oluşmaya başlar ancak Aurora bir akşam gerçeği fark ettikten sonra Jim’e mesafe koymaya başlar. Olayı kabullenmeye başlayan Aurora yeniden Jim ile samimiyet kurmaya başlar.

Film bittiğinde 2 saatlik zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Film biraz daha aşk içerikli olsada oldukça keyifli bir vakit geçirmiş olacaksınız.

Yorum yapın