Pet Şişe Toplayarak Nasıl Para Kazanılır?

Birçok kişinin bilmediği, bilenlerin de gözüne zor gelen bir iştir. Aslında direk olarak para kazanılmaz fakat dolaylı yoldan kazanç sağlayabilirsiniz.

Pet Şişe Toplayarak Para Kazanmak

Devletin çevreyi korumak için çıkardığı bir sistemdir. Bu sistem makineler aracılığıyla çalışır. Şu anda bu makinelerden İstanbul ve Türkiye’nin her yerinde yoktur.

Bu makinelere her pet şişe attığınızda akbilinize 1-2 kuruş arasında bir para gelir. Şişenin büyüklüğüne göre bu değer oynayabilir. Ayrıca metal kutuları da toplayıp bu makineye atabilirsiniz. Metal kutular pet şişeye göre daha fazla para verir.

Akbil Kullanmak Dışında Nerelerde Kullanılabilir?

Bu makineler şu anlık sadece akbile dolum yapıyor. Siz akbil dışında başka bir yerde kullanmak istiyorsanız, akbiller migros marketlerinde geçiyor. Marketten ürünleri alıp kullanabilir veya satabilirsiniz. Ayrıca akbillerinizle İstanbul’da bulunan su makinelerinden ucuz bir şekilde su alabilirsiniz.

Şişeler Nasıl Olmalı?

1.5 litrelik veya 1.5 litreden küçük bütün pet şişeler bu makineye alınıyor. Aynı şey metal kutularda da geçerlidir. Bu makinenin içine atacağınız pet şişeler ve metal kutular kesinlikle ezilmiş veya bükülmüş olmamalıdır. Normal ve düzgün olmalıdır.

Bu Makineler Nerelerde Var?

Makinelerin büyük çoğunluğu Avrupa yakasında bulunmaktadır. Akbil dolum yerleri gibi bu makineler de metronun içinde yani yerin altındadır

Bu işi bilen kişiler etraftan sürekli pet şişe toplayarak makineye atıyorlar. Bu yüzden göreviler sürekli makinenin yanında durup içindeki şişeleri boşaltıyorlar.

Sürekli Para Kazanmak Mümkün Mü?

Bu işten sürekli para kazanmak mümkündür. Fakat bu iş ile hayatınızı sürdüremezsiniz. Size sadece bir ek gelir olur.

Eğer bir kafe veya o tarzda bir yerde çalışıyorsanız elinize sürekli pet şişe ve metal kutu geçiyordur. Böylece sizin onları aramanıza bile gerek kalmadan onlar size gelir. Çok uğraşmadan kendinize bir ek gelir oluşturmuş olursunuz.

Bu işten sürekli olarak para kazanamazsınız. Bu yüzden kendinize bir iş bulup ek gelir için bunu yapmalısınız. Ayrıca günümüz sağlık sorunlarından dolayı yerlerden pet şişe toplamak ve dışarıya çıkmak zararlıdır. Bu yüzden şu anlık pek kullanışlı bir yöntem değildir.

Yorum yapın