Photoshop Touch Yayından Kalktı

Fotoğrafçıların yoğunlukla kullandığı bir program olan Adobe Fotoshop uygulaması kısa süre önce akıllı telefonlarda da kullanılabilinsin diye Andoid, İos ve Windows ortamlarına taşınmıştı. Bu durum çoğu kullanıcı tarafından desteklenmiş ve çok hoş karşılanmıştı. Bunun sebebi artık akıllı telefonların bilgisayarlardan daha fazla kullanılmasıydı. Fakat bu uygulama ücretliydi.Kaliteli şeyler zaten pahalı olur bu normal bu durum.

Adobe yetkileri uzun zaman önce bir açıklama yaparak yeni bir Fotoshop programı hakkında çalışma yaptıklarını açıklamıştı. Bu mobil cihazlar için ayrı bir uygulama olacaktı. Bunların hepsini neredeyse bir ay öncesinden açıklayan Adobe yeni bir karar alarak Andorid ve diğer ortamların marketlerinde bulunan Adobe Fotoshop uygulamasını kaldıracağını bildirdi.Bunun sebebi henüz açıklanmasada büyük bir ihtimal yeni çıkaracakları fotoshop uygulamasına ün kazandırmayı amaçladıklarını düşünmekteyiz. Yeni uygulamanın ise 2015 yılının son aylarında kullanıcılara sunulacağı verilen bilgiler arasında yerini aldı.

Yeni çıkacak uygulamanın henüz bilinen bir adı yok. Sadece Project Cloud adında bir çalışma yürütüldüğünü bilmekteyiz. Bu çalışmanın sonunda çıkacak yeni uygulama ile bir ad verileceği söylenmekte. Yani yeni Fotoshop uygulamasının adı sır gibi saklanmakta. Bunun sebebi bir pazarlama tekniği olabilir. Fakat henüz bir isim bulunamamış ve bu konuda düşündükleri gibi bir gerçekte olabilir. Bu yüzden henüz net bir bilgi verilmedi. 28 Mayıs tarihinde kaldırılacak olan Adobe Fotoshop uygulamasını eğer kullanmak istiyorsak bu tarihe kadar kesinlikle indirmeliyiz. Yeni uygulama içinde arada birkaç ay olacağından dolayı Fotoshop uygulamasıyla iş yapanlara problem oluşturabilir.

Yeni gelecek uygulamanın içeriğinde de henüz bir bilgi sahibi olmak imkansız. Fakat hem profesyonel kullanıcıların hemde daha amatör kullanıcıların bir ortamda birleştirilmesi düşünülmekte…

Yorum yapın