Playstation 5 Türkiye Fiyatı Açıklandı

PlayStation 5’in tüm özellikleri açıklığa kavuştur. Türkiye fiyatı belirlenen PlayStation 5’in 8.299 TL olarak satılacağı açıklandı. Konsolun çıkış tarihi ve özellikleri hakkında merak edilen bilgileri bir araya getirdik.

Playstation, konsol oyuncularının en çok tercih ettiği markalar arasında biri. Sony’nin son yıllarda üzerinde çalıştığı PlayStation 5 11 Haziranda Future of Gaming etkinliği ile oyunculara tanıtıldı.

Playstation 5’te ne gibi yeni özellikler bulunmakta? Sony etkinliğinden öğrendiklerimize yakından bakalım.

Playstation 5 Tasarımı

Sony’nin yaptığı etkinlik ile uzun süredir beklenen PlayStation 5 tanıtıldı ve tasarımı gün yüzüne çıktı. 2 farklı sürümün tasarımı gösterildi. Sürümlerden biri
disk sürücülü diğeri ise dijtal sürümü. Tasarımın dik bir şekilde tanıtılması oyuncularda merak uyandırdı. Sony yatay ya da dikey olarak kullanılabileceğini açıkladı.

Playstation 5 Özellikleri

Eski nesil oyunları oynayabileceksiniz
Işın izleme teknolojisi mevcut
8K çözünürlük desteği sağlanacak

Eski nesil oyunların oynanabilmesi oyuncular için çok büyük bir avantaj. Sanal gerçeklik seti VR ile uyumluluk devam etmekte. PlayStation 5’te ışın izleme teknoloji desteği sunacak. Görsel kaliteyi artıracak olması oyunların sunacağı deneyimi artırma açısından çok önemli olacak.

Playstation 5 Çıkış Tarihi Ve Ücreti

PlayStation 5, 8.299 TL Fiyatı ile 19 Kasım 2020 oyuncuların satışına sunulacak. Disk girişi bulunmaya Digital edition için resmi bir fiyat açıklaması bulunmuyor. Fiyatın ilerleyen dönemlerde değişiklik gösterebileceği söyleniyor.

Yorum yapın