Playstation Plus’ın Nisan Ayı Oyunları Duyuruldu

PlayStation oyuncularının çevrimiçi hizmetlerden, özel indirimlerden ve her ay ücretsiz olarak sunulan oyunlardan faydalanmalarını sağlayan hizmet PlayStation Plus’ın Nisan ayında ücretsiz oyunları duyuruldu. Geçtiğimiz ayı adını Braid ile duyuran Jonathan Blow’un The Witness oyunu ve Activision’ın Call of Duty serisinin dördüncü oyunun yenilenmiş hali olan Call of Duty: Modern Warfare Remastered ile kapatan PlayStation Plus’ın Nisan ayındaki oyunları açıklandı.

Bu Ayın Oyunları Ps4 Sahiplerini Sevindirecek

PlayStation Plus ile her ay farklı oyunlar, oyunculara ücretsiz olarak sunuluyor. Ancak bazı aylar verilen oyunlar pek de beğenilmiyor. Özellikle de Xbox One’da daha fazla oyun ücretsiz olarak sunulurken PlayStation Plus’ tarafında yalnızca 2 tane oyunun ücretsiz olması zaman zaman tepkilere neden oluyor. Fakat görünüşe bakılırsa bu ayın ücretsiz oyunları, oyuncuları mutlu etmeyi başaracak. Verilen her iki oyun da türünün meraklılarını kendisine çekecek yapımlar.

Geliştiriciliğini ve yayıncılığını Funcom’ın yaptığı Conan Exiles, tek başınıza veya arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz açık dünyaya sahip bir hayatta kalma oyunu. Karakterlerin en ince detayına kadar özelleştirilebilmesiyle çok konuşulan Conan Exiles’ta maceranıza tam anlamıyla sıfırdan başlayıp gerek vahşi doğada hayatta kalmaya çalışıyoruz. Gerek kendi şehrinizi ve klanınızı kurarak düşmanlarınıza üstünlük kurma mücadelesi verebiliyorsunuz.

The Surge, Yaptığı oyunlarla “soulslike” terimini oyun dünyasına kazandıran From Software’in Dark Souls gibi yapıtlarına benzer bir tarza ve oynanışa sahip. The Surge ile bu türü farklı bir tema ile yeniden tecrübe edebilirsiniz. Souls oyunlarının aksine The Surge’deki düşmanlarınız robotlardan ve makinelerden oluşuyor. İçerisinde pek çok farklı düşmanı ve bossu barındıran The Surge’de yapacağınız her hamleyi çok dikkatli bir şekilde hesaplamanız gerekiyor. Bunu yapmadan düşmanlarınıza saldırmanız durumunda Souls oyunlarında olduğu gibi yüzlerce, belki de binlerce kez ölmeniz gayet olası bir durum. Düşmanlarınızın özel bölgelerine yapacağınız özel saldırılarla elde edeceğiniz eşyaları kullanarak eşyalarınızı geliştirebilme özelliğiyle farklı bir deneyim sunuyor. Eğer From Software oyunlarını severek oynamış ve bu türü farklı bir temada tecrübe etmek istiyorsanız The Surge size ilaç gibi gelecek.

Yorum yapın