Podcast Nedir? Podcast Nerelerde Dinlenir?

Podcast dediğimiz şey aslında internet üzerinden insanların sohbetlerini dinlemektir.Bu yayınlar her hangi bir konu üzerine olabilir ve istediğiniz zaman dinleyebilirsiniz.

Apple telefonlarına yüklü halde uygulaması var.Tabiki sadece apple değil spotify ,google podact gibi mecralarda da mevcut.

Podcast İçerikleri Neler?

Ülkemizde çok bilinmesede aktif olarak podcast içeriği üreten yayıncıları var .Yayıncılar içeriklerini bu platformlara yüklüyorlar.Bunlar teknoseyir ve teknosafari gibi bir kaç tane daha var.Örnek olarak tekno safari yayınlarından bahsedelim.İçerikleri 2 tane var. Bunlardan biri haftalık değerlendirme diğeri pazar sohbetleri diye adlandırdıkları işlerinde uzman kişiler ile gerekleştirilen keyifli sohbet yayınları.

İnsanlar genelikle başlarda ön yargılı yaklaştıkları ,dinlemek istemedikleri şeyler olsa da alışınca bırakılmaz bir hal alıyor.Şarkı dinlemek yerine bunları dinlemeye başlıyorsunuz.

Ülkemizde pekte yaygın olmaması üzücü bir faktör .Bu sebeple içerik üretici az.Fakat arama hacimlerine bakıldığında ülkemizde kullanıcısı her geçen gün artıyor.

Unutmadan söyleyelim spotify üzerinden podcast yayınları dinlemek için premium üye olmanıza gerek yok!

Yorum yapın