Porsche, Klasik Otomobilleri İçin Carplay Uyumlu Teyplerini Tanıttı

Porsche, vintage tasarımı yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekranlar, Bluetooth, DAB + ve Apple CarPlay gibi daha modern kolaylıklarla birleştiren yeni kafa üniteleri sunuyor.

İki versiyon mevcuttur: biri tek DIN boyutlarına ve daha küçük radyo yuvalarına sahip klasik otomobiller için 3,5 inç ekrana, diğeri ise çift DIN yuvasına ve otomobil üreticisinin 996 ve 986 modelleri için yedi inç ekrana sahip. Alman otomobil üreticisi, “Porsche Klasik İletişim Yönetimi” olarak adlandırılan yeni ana ünitelerin 1960’lardan 1990’lara kadar çok çeşitli modellerle uyumlu olduğunu söylüyor.

Ayrıca yardımcı bağlantının yanında bir USB bağlantı noktası ve bir SD kart yuvası da vardır. Ancak, vintage bir gösterge panelindeki bir dokunmatik ekranın ağrılı bir başparmak gibi çıkacağını düşünürseniz, Porsche ayrıca bir çift döner düğme ve altı entegre düğme gibi birkaç retro dokunuş da içeriyor.

Porsche’ye göre:

PCCM, siyah yüzey kaplaması ve düğmelerin şekli sayesinde Porsche klasik otomobillerinin kontrol paneline uyumlu bir şekilde uyum sağlıyor. Porsche logosuna sahiptir ve 1990’ların ilk 911 modelleri ile son 911 arasındaki spor otomobil nesiller için 1990’ların başından itibaren hava soğutmalı (993 model serisi) uygundur.

Fiyatlandırmaya göre, bu yeni kafa üniteleri ucuz değil. Tek DIN varyantı 1.556.74 $ (1.439.89 €) ve çift DIN modeli 1.736.33 $ (1.606 €) karşılığında perakende satış yapacak.

CarPlay uyumlu çeşitli satış sonrası kafa üniteleri olsa da, Porsche’nin onu daha retro bir tasarımla harmanlama yaklaşımı kesinlikle benzersizdir.

Özellikle akıllı telefonların işletim sistemlerine uyan bilgi-eğlence sistemlerine olan talep artmaya devam ettiğinden, diğer otomobil üreticilerinin de uygun olup olmadığını görmek ilginç olacak.

Yorum yapın