Porsche Taycan Türkiye Fiyatı Açıklandı Fiyatları Nedir?

Eylül 2019’da tanıtımı gerçekleşen Porsche Taycan ülkemize gelmek için hazırlanıyor. Yapılan açıklamalara göre, Taycan Haziran ayıyla birlikte ülkeye giriş yapması bekleniyor. Porsche’nin elektrikli ilk modeli olma özelliğini taşıyan Porsche Taycan Türkiye fiyatı ne kadar olacak.

Porsche Taycan Türkiye Fiyatı Ne Kadar Olacaktır?

Verilen bilgilere göre, 160 bin Euro ( 1 milyon TL) başlangıç fiyatıyla satışa çıkması düşünlen Taycan, Turbo versiyonu ise 200 bin euro ve Turbo S versiyonu 250 bin Euro aralığında fiyatlarla satışa sunulacak. İsteğe bağlı ekstra donanımlarla birlikte aracın fiyatları daha yukarıya çıkabilir.

Porsche Türkiye‘nin açıklamalarına göre, yeni Taycan yıl içerisinde Türkiye’de sadece 50 kişiye teslim edilmesi düşünülüyor. Yani şu anda Taycan satın almak istiyorsanız ortalama bir yıl kadar beklemeniz gerekebilir.

Porsche Taycan‘ın performans değerleri baya iddialı gibi gözüküyor; 625 bg güç üretebilen modelin Turbo versiyonu 0’dan 100 km/s hıza 3,2 saniyede çıkabiliyor ve 450 km gibi iddialı bir menzil sunuyor sürücülere. Turbo S modeli 0’dan 100 km/s hıza 2,8 saniyede çıkabiliyor ve 412 km menzil sağlıyor.

Yorum yapın