Ps5 Çıkış Tarihi Xbox Series X’ten Sonra Geliyor

Henüz PS5veya Xbox Series X için resmi çıkış tarihlerimiz olmayabilir , ancak yeni bir içeriden rapor, her iki yeni nesil konsol için de çıkış penceresini daraltmış olabilir.

VGC tarafından yayınlanan bir rapora göre , her iki konsol da Kasım ayında piyasaya sürülecek. VGC’nin geliştirme ve perakende kaynaklarına göre, Microsoft geliştiricilere Kasım ayının ilk haftasında bir lansman yapmayı hedeflemelerini söyleyerek ilk olarak Xbox Series X piyasaya sürülecek. Bu arada VGC’nin kaynakları, PS5’in muhtemelen Kasım ayı ortasında piyasaya çıkacağını iddia ediyor.

Bu rapora göre, Kasım ayının ilk haftasını hedefleyen Microsoft, görünüşe göre biraz hoşgörüye izin veriyor, bu nedenle konsol lansmanı ayın ikinci haftasına girse bile, Xbox Series X hala PS5’ten önce çıkacak.

Raporun iddialarına bir yanıt almak için Sony ve Microsoft’a ulaştık.

Lansman İçin Hızlanıyor

Xbox Series X’in Kasım ayında piyasaya çıkacağı zaten onaylanmış olsa da, yalnızca (Sony’nin konsol sürüm geçmişine dayanarak) PS5’in Kasım ayında da piyasaya sürüleceğini tahmin edebildik.

Rapor ayrıca Sony’nin 13 Kasım haftası (bir Cuma) için “önemli bir pazarlama harcaması” ayırdığını iddia ediyor ve kaynaklar, bu dönemdeki bir lansmanın beklentilerini karşılayacağını iddia ediyor. Ek olarak, Microsoft kaynakları yayına, PS5’in 13 Kasım haftasında başlamasını beklediklerini belirtti.

Bu süre zarfında piyasaya sürülmesi , PS5’in Assassin’s Creed: Valhalla , Cyberpunk 2077 ve Call of Duty Black Ops: Cold War gibi yaklaşan AAA oyunlarının yanı sıra konsolun şu anda sessizliğini bozabilecek Kasım ayında piyasaya sürülmesine izin verecek. bir yandan iki hafta sonra düşen Black Friday karışıklığında lansmanın kaybolmasını önlerken, diğer yandan başlatma penceresi .

Kasım ayında piyasaya sürülen Xbox Series X ve PS5, oyuncuların Noel’den önce ön siparişlerini almalarına da olanak tanıyacak – ancak PS5 ön siparişlerinin çok sınırlı olması muhtemel .

Xbox Series X’in PS5’ten önce piyasaya sürülmesinin Microsoft’a satış açısından fayda sağlayıp sağlamayacağı, hala onaylanmış bir Xbox Series X veya PS5 fiyatına sahip olmadığımız ve burada önemli bir unsur olması muhtemel olduğundan, göreceğiz. Her iki şirket de konsollarını yasaklayıcı bir şekilde fiyatlandırırsa veya alıcıların talebini karşılayamazsa, daha az birim satılabilir. Yani, bu raporlar görünüşte her iki konsolun ne zaman piyasaya sürüleceğine ışık tutsa da, yine de oynaması gereken şeyler.

Yorum yapın