PS5’te Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Yayın veya canlı yayın, genel olarak internet dünyasında ve özel olarak oyun endüstrisi için son derece popüler etkinliklerden biridir.

Bu sadece oyun anlarınızı ve becerilerinizi herkesle paylaşmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda bundan ekstra gelir bile elde edebilirsiniz.

PS5 platformunda Sony, Twitch ve YouTube ile yerleşik bağlantı akışları sayesinde akışı her zamankinden daha basit hale getirdi. Kullanıcıların PS5’lerinde başarılı bir şekilde bir canlı yayın oyunu kurmak için yalnızca birkaç basit adımı gerçekleştirmeleri gerekir.

PS5’te Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Şu basit adımları izlemeniz yeterlidir:

Adım 1. Yayınlamak istediğiniz oyunu başlatın.

Adım 2. DualSense denetleyicideki Oluştur düğmesine basın. Ardından , ekranın altında görünen menüdeki Yayın bölümüne gidin . Bu öğeye erişmek için tutma yerindeki X düğmesine basın .

Adım 3. YouTube veya Twitch akışını seçmek için kol üzerindeki X düğmesine basmaya devam edin . Bu 2 platformdaki hesabınızı henüz PlayStation Network hesabınıza bağlamadıysanız, sistemden bir uyarı alacaksınız.

Adım 4. Yayınınıza bir ad verin ve ardından akışı başlatmak için Canlı Yayın Yap‘ı tıklayın. Akış ayarlarınızı değiştirmek istiyorsanız , seçenekler menüsünü açmak için üç nokta düğmesine (.) dokunun.

Adım 5. Yayını duraklatmak için, Kontrol Merkezine erişmek üzere kontrol cihazınızdaki PlayStation (PS) düğmesine basmanız yeterlidir. Ardından , yayın programı adını seçmek için Kare düğmesine basın. Akışı durdurma seçeneğine erişmek için X düğmesine basın.

Ps5’Te Canlı Yayın Yaparken Aklınızda Tutmanız Gerek Bilgiler;

PS5’teki akış süreci çok basittir, ancak bireysel durumunuza / ihtiyaçlarınıza bağlı olarak akılda tutulması gereken birkaç ayrıntı vardır.

Yayın yapmak için Playstation Plus’a ihtiyacınız var mı?

Değil. PS5’te yayın yapmak için yalnızca internet bağlantısına ihtiyacınız var ve PlayStation Network hesabınızda oturum açın. Ayrıca akış hizmeti hesabınızı bağlamanız gerekecektir.

Hemen yayınmı yapmak istiyorsunuz?

YouTube hesabınızı bağladıktan sonra, akışa başlamak için hesabınızı doğrulamanız gerekebilir. YouTube, bunun 24 saate kadar sürebileceğini belirtiyor. Twitch, bir doğrulama işlemi gerektirmez ve hesaplarınız bağlandığında hemen akışa başlayabilirsiniz.

Hesabınızı PlayStation’a bağlamak ne anlama geliyor?

Twitch veya YouTube hesabınızı PlayStation Network hesabınıza bağladığınızda Sony, izniniz olmadan YouTube veya Twitch’e kesinlikle hiçbir veri gönderilmeyeceğini garanti eder.

Ancak Sony, herkese açık yayınların otomatik olarak PlayStation Network profilinizde görüneceğini de söylemiştir. Başkalarının bu genel içeriğe erişmesi alışılmadık bir durum olmayacaktır.

Yorum yapın