Pushbullet ile Dosya Aktarımı

Önce bilgisayarlar daha sonra telefonlar ve en sonunda telefonların daha çok iş yapmasıyla yeni nesil telefon olan akıllı telefonlar hayatımıza girdi. Fakat ikisini aynı anda kullanmak bir ızdıraba dönüştü.

Bilgisayar kullanırken aynı anda telefon kullanmak oldukça zor oluyor.İkisini aynı anda yapmak için ellerimizin bilgisayarın klavyesi ve telefonun ekranı arasında sürekli gidip gelmesi gerekiyor. Bir örnek verelim. Diyelim ki bir arkadaşımızla mesajlaşıyoruz ve aynı zamanda bilgisayarda bir iş yapıyoruz. Bu herhangi bir şey olabilir. Bu esnada sürekli enerji harcamamız gerekiyor. Bunu yerine arkadaşımızla bilgisayardanda mesajlaşırken aynı anda yine bilgisayardan istediğimiz işi yapabiliriz. Bunu yapmak için tek enerji harcamamız gereken nokta penceler arasında gidip gelmek olacaktır. Bu durum bir öncekinden daha az enerji harcamamıza olanak sağlar. Buda bizim işimizi üst düzeyde yapmamıza olanak sağlar.

Bir anlamda akıllı cep telefonumuzu ve bilgisayarımızı aynı anda kullanabildiğimiz Pushbullet uygulaması başka işlerimizede yarayabilir. Sadece mesajlaşma ile sınırlı kalmamak lazım. Diyelim ki aynı senaryoda biri bizi arıyor. Telefonumuzu kulağımızda tutmaya mı çalışsak yoksa bilgisayarla mı uğraşsak ? Bu sorun bizi sinir etmeden önce bu uygulamayı yüklememiz bizim için sağlıklı bir karar olacaktır. Ayrıca bunun yanında arkadaşlarımızın bildirim çubuklarına bildirim göndermekte mümkün oluyor. Sadece bildirimlede kalmayıp fotoğraf, video, ses dosyası ve her türlü içerik gönderimi sağlanıyor. Hemde gönderim işlemi yaptıktan sonra resim nerdeydi acaba diye bir düşünceye kapılmamız için oldukça güzel bir sistem geliştirilmiş.

Pushbullet gibi uygulamalar genelde ofis çalışanlarının daha çok işine yaramakta. Her ne kadar ofiste telefonların yasak olduğu bazı yerler olsada Pushbullet uygulaması denemeye değer. Eğer müsteri hizmetleri gibi bir iş yapıyorsanız şiddetle öneriyoruz.

Yorum yapın