Redmi K30 5G, 144 Hz Ekran İle Geliyor

Akıllı telefonların ekran çözünürlüğü konusunda sınırları fazlasıyla zorlamasıyla birlikt rekabet farklı alanlara kaymaya başladı. Akıllı telefon üreticilerin son zamanlarda ekranın yenileme sıklığını yükselterek fark yaratmayı amaçlıyor. İlk önce 90Hz cihazların satışa sunulmasıyla başlayan furya, Razer’ın 120Hz’lik cihazıyla yeni bir noktaya taşındı. Ayrıca yeni birçok cihazın 120Hz ekranla gelmesi bekleniyor. Xiaomi’nin geliştirdiği Redmi K30 5G ise 144Hz ekranıyla bir ilke imza atıyor.

Redmi K30 5G İle Akıllı Telefon Ekranlarında Yeni Bir Dönem Başlıyor

Yeni Redmi K30 5G akıllı telefonla ilgili olarak yayınlanan videoda 144Hz’in günlük kullanımda nasıl bir avantaj sunacağı görülebiliyor. Videoda 122Hz ve 144Hz ekranlı iki cihaz yan yana görülüyor. Normalde 144Hz yenileme hızı profesyonel oyuncu monitörlerinde kullanılıyor. Böylesine yüksek bir değer akıllı telefon ekranında ilk kez karşımıza çıkıyor. Ancak yenileme hızının yüksek olması telefon donanımına fazladan yük bindiriyor. İşlemci ve belleğe binen yük nedeniyle telefonun pil performansının olumsuz etkilenebileceğini öngörmek mümkün. Xiaomi’nin kullanım süresi ve ekran performansı arasında dengeyi nasıl sağlayacağı merak konusu.

144Hz akıllı telefonların sayısının önümüzdeki dönemlerde artması bekleniyor. Şu sıralar Nubia markasının da 144Hz ekranlı bir akıllı telefon için çalışmalar yürüttüğü biliniyor. Çin menşeili markalar başta olmak üzere diğer markalardan da benzer seviyede ekranlara sahip telefonların gelmesi bekleniyor. Redmi K30 5G’nin ne zaman piyasaya sürüleceği henüz bilinmiyor. Cihazın ekran performansının nasıl olacağını ancak cihaz satışa sunulduktan sonra net olarak öğrenebileceğiz.

Yorum yapın