Redmi Smart Band 8 Eylül’de Hindistan’da Piyasaya Sürülecek

Redmi Band İlk Olarak Nisan Ayında Çin’de Çıkış Yaptı .

Daha sonra Avrupa ve diğer bölgelerde Mi Smart Band 4C olarak satışa sunuldu . Şimdi, 8 Eylül’de 12 PM’de Hindistan’da Redmi Smart Band olarak piyasaya sürülecek.

Redmi Band birinci ve sadece spor izci olan Xiaomi özelliği doğrudan USB şarj etmek. Ayrıca, 128 x 200 piksel ve dokunmatik girişe sahip 1.08 inç renkli (16 bit) TFT LCD panele sahip ilk kişi oluyor. Bir diğer ilki de kıvrımlı Mi Bantlarından farklı olarak tasarımda kutulu olmasıdır.

Mi Band 4’ün ekran parlaklığı 400 nit’te maksimuma çıkar, ancak Redmi Smart Band üzerindeki panel yalnızca 200 nit’e kadar çıkabilir. Ekranının türü nedeniyle şirket, 130 mAh pilinden yalnızca 14 günlük pil ömrü olduğunu iddia ediyor. Karşılaştırma için, Mi Smart Band 4 135mAh bataryaya sahiptir ve tek bir şarjla 20 gün çalışacak şekilde derecelendirilmiştir.

Yukarıda belirtilen farklılıkların yanı sıra , işlevsellik açısından Mi Band 4 (aka Mi Smart Band 4) ile aynıdır . Bu, fitness aktivitelerini izlemek için optik kalp atış hızı sensörü ve 3 eksenli ivme ölçer (ancak 3 eksenli jiroskop içermez) anlamına gelir. Hatta 5ATM basınca kadar suya dayanıklıdır.

Uyumluluktan bahsedersek, Mi Fit uygulaması kullanılarak hem Android akıllı telefonlar hem de Apple iPhone’lar ile Bluetooth 5.0 üzerinden eşleştirilebilir. Son fakat en az değil, Hindistan’da yaklaşık 1.500 Rupi Türkiyede 151 Tl’ye mal olmalı.

Yorum yapın