Resim Eğitimiyle Kazanacaklarımız

Yeteneklerimiz bize verilen armağanlardır, değerini iyi bilmek lazım. Görsel sanatlarla ilgili meslekler edinmek için gideceğiniz okullara yetenek sınavına hazırlık yaparak başvurabilirsiniz. ÖSS ve YGS çalışmaları hafta içinde devam ederken, hafta sonunda da çizim kabiliyetinizi yükseltecek pratikler yapabilirsiniz. Geleceğinizi garanti altına almak için, zamanınızı iyi değerlendirmeniz uygun olacaktır. Teknik olarak her öğrendiğiniz, zamanın içindeki örnekleriyle ve hayal gücünüzle birleştiğinde, size de bir şeyler öğretecektir. Önemli olan hedeflerinize ulaşmak için ve özgün tarzınıza da değer kazandırmak için iyi bir program yapmanız ve konuyu ciddiye almanız.

Sınavlarına katılacağınız okullarda sınav tarihi detaylarını öğrenebilirsiniz. Yıllarını bu işe vermiş öğretmenlerle güzel sanatlara hazırlık yapılmasının bir avantajı da, aynı tarzda çizimleri çokça uygulamak olabilir. Pratiklik kazandığınız konuyla ilgili olarak alacağınız ölçü, plan, kalemi kullanma, kadraj ayarlama, ışık ve gölge vurgusu, tonlamalar gibi bilgilerle kültürel olarak da kendinizi çizimlerinizle paralel bir ortama yönlendirebilirsiniz. Piyasadaki kitaplar, internetteki örnekler, uzun zamandır kendi başınıza yürüttüğünüz sanat anlayışınıza farklı bir bakış getirebilir. Bu anlamda, elinizdeki malzemeleri nasıl kullanacağınız, gelişime açık bir perspektifte herkese açık olarak vurgulananlar ile paralel bir ilerleme gösterebilir.

Akademik başarılar, özgüveninizi doğru yönlendirmenize olanak sağlayacak ve farkınızı ortaya koyarken, standartları zaten yakalamış olduğunuz konusunda güven telkin edecektir. Gözlem yapmanız, kendinizi boyalarla rahat hissetmeniz, özgün yaklaşımlarınız yada kolayca benzerlikleri vurgulayabilmeniz, resim kursu ile birlikte profesyonel bir tat alacak, iyiye gidecektir. Sorularda bir görüntüyü kağıda aynı kompozisyonla aktarmanız, resmi imgesel tasarımlarla zihninizde şekillendirmeniz istenebilir. Size verilen bir tema üzerine kendi desen çalışmalarınızı belirli bir alana yerleştirmeniz gerekebilir. Yaratıcı çalışmalara imza atmak, yakınlarınızla işlerinize olan sevginizi paylaşmak, planlarınızı yaparken motivasyon sağlayacaktır.

Yorum yapın