Retrica Nedir, Nasıl Kullanılır?

Akıllı telefonlarda kamera çözünürlükleri ne kadar iyi olursa olsun bazen resimler kötü çıkmakta. Bu yüzden resimler üzerinde oynamalar yapmak gerekiyor. Bunu yapmak için iki seçeneğimiz var. İlki oldukça uzun süren işlemler gerekmektedir. Önce cihazımızı bilgisayara bağlayıp hangi resim üzerinde oynama yapmak istiyorsak o resmi bilgisayara aktarmalıyız. Daha sonrasında bir Photoshop programı ile oynama yapabiliriz. Fakat bunu yapmak içinde iyi bir program bilgisine ihtiyaç duyacağız. Bunun yerine daha basit ve daha profesyonel bir program olan Retrica bizim işimizi fazlasıyla görecektir.

Retrica’yı marketten indirdikten sonra ilk resmimizi çekebiliriz. Bu resim çekme işlerinden önce ekranın sağ üst köşesinde olan ikondan ön ve arka kamera arasında geçiş yapabiliriz. Hangi kameradan çekim yapacağımıza karar verdikten sonra filtreleme işlemlerine başlayabiliriz. Ekranın sağ alt köşesinde bulunan üç top şeklinde olan simgeye tıklayarak filtreler bölümüne geçiş yapıyoruz. Burada bulunan filtrelerin hepsini maalesef ücretsiz şekilde kullanmamız imkansız. Retrica’nın yaratıcıları ilk önce bedava filtreleri bize sundu. Tutulmasından sonra ise işin içine para giriyor ve filtreler ücretli halde satılıyor. Bu şekilde bütün filtrelere ulaşma imkanımız olmuyor. En iyi resimler genelde bu uygulamadan çıkmakta. Hatta bu uygulama üzerine bazı sözler bile uyduruldu. Bunlarda biri çirkin kız yoktur az retrica vardır. İşte bu söz uygulama tarihine geçmeyi başardı. Diğer kamera uygulamalarından farkları ne diye biraz araştırdık. İlk fark filtreler. Kullanıcılara sorduğumuzda en iyi kamera uygulaması retrica olduğunu bizlere söylediler. Bunun sebebini sorduğumuzda ise efektlerin çok fazla olması ve sürekli yeni efektlerin geldiğini bahane gösterdiler.

Daha ne bekliyoruz. Eğer en kaliteli resimlerin bizim çektiklerimiz olmasını istiyorsak hemen Google Play Store mağazasına girip Retrika’yı indirmeliyiz.

Yorum yapın