Sabahları Hazırlanmayı Hızlandıracak Pratik Bilgiler Neler?

Sabahları uykunuzdan uyanmanın ne kadar zor olduğunu ve 5 dakikanın bile uykunuz için ne kadar değerli olduğunun farkındayız. Bu yüzden size vereceğimiz püf noktalarla sabah hazırlanma telaşınızı en aza indirerek daha fazla uyuyabilirsiniz.

Sabahları işe gitmek isteyen kişiler, okula gitmek isteyen öğrenciler hazırlanma konusunda son derece geç kalabiliyor. Zorluk yaşayabiliyor. Bu sebepten dolayı hazırlanmayı hızlandıracak pratik bilgiler yazımızı sizler için hazırlama gereği duyduk

Taytlarınızı elbiselerinizle birlikte asın. Favori taytınız için iç çamaşırı çekmecenizi aktarmak yerine, kıyafetlerinizi yıkadığınızda iş yerinde en çok tercih ettiğiniz beş elbiseyle birlikte aynı taytlardan asın. Bu durum sabahları işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Kıyafetlerinizi bir arada asın. Eğer fazla tercih etmediğiniz kıyafetleriniz varsa onları birlikte asarak zaman kazanabilirsiniz. Bu elbisenin içine giyilecek tişörtün yanı sıra sadece birlikte giydiğiniz kıyafetlerde olabilir.

Hafta içi ve hafta sonu için kendinize ayrı çantalar hazırlayın. Yeteri kadar nötr olan ve giydiğiniz çoğu kıyafete uyum sağlayan bir çanta seçmeniz işinizi çok kolaylaştıracaktır. Çantalarınızı her hafta farklı kullanmak istiyorsanız içine koyacağınız her şeyi Pazar gününden hazırlayın ki pazartesi sabahı geldiğinde acele edecek bir durumunuz olmasın.

Çantanızı Hazırlayın

Çantanızı bölmeli cepler kullanarak hazırlayın. Böylelikle çantanızı değiştirmek istediğinizde en gerekli olan ( para, metro kartı, anahtarlar) gibi önemli şeyleri değişim yaparken rahatlıkla yapmanız kolaylaşacaktır.

Yıpranmış, kullanılmayacak durumda olan taytlarınızı ve delinmiş çoraplarınızı çekmeceye geri koymayın. Onlardan kurtulun. Artık onları kullanamayacağınızı kendinize kabullendirin.

Birbirinin yerine kullanabilecek kıyafetler alın. Alış veriş esnasında belli bir renk standardına bağlı kalırsanız, ayrı ayrı aldığınız tüm parçaları birbirleri ile kullanmanız daha kolay olacaktır. Bu durum sabahları da size fazlasıyla zaman kazandıracaktır.

Kendinize bir iş üniforması oluşturun. İçinde kendinizi en rahat hissettiğiniz kıyafetlerle bir formül bulmak her gün aynı olmayan ve farklı kıyafetler giymenize yardımcı olacaktır.

Çabuk Kırışan Kıyafetlerden Kaçının

Alışveriş sırasında çok çabuk kırışan kıyafetleri almaktan kaçının. Bunun dışında kuru temizleme gerektiren kıyafetler gördüğünüzde kaçarak uzaklaşın. Bu kıyafetler mağazalarda gözünüze çekici gelebilir ama onların işkenceli temizlikleri olduğunu unutmayın.

Kirli olmayan hiçbir şeyi askınızda bulundurmayın. Hem sizin için kötü bir görüntü hem de diğer kıyafetleriniz için olumsuz bir etki olur.

Kıyafetlerinizi mevsimlere göre ayırmanız da oldukça önemlidir. Yaz aylarında kalın ve örgü bir kazağın dolabınızda durmasının hiçbir anlamı yok. Bu hem dolabınızı rahatlatacak hem de aradığınız şeyi daha kolay bulmanızı sağlayacaktır.

Dolabınızı mümkün olduğu kadar düzenli tutun. Çok uğraş ve enerji isteyen bir durum olduğunun farkındayız ama bu durum kıyafetlerinizi bulmanızda size oldukça yardımcı olacaktır. Kıyafetlerinizi tek tek bölmelere ayırın, hatta bunu renk olarak ta ayırmaya kadar çıkarabilirsiniz.

Kesinlikle ütü biriktirmeyin. Dolabınızı düzenlemek bazen sabah uykunuza daha fazla bir zaman ayırmanıza yardımcı olacaktır. Eğer kıyafetlerinizi dolabınıza asmadan ütülerseniz hazırlanmanızda o kadar büyük bir hıza sahip olabilirsiniz.

Banyoda nemlendirici kullanın. Banyo esnasında nemlendirici bir duş jeli kullanmanız banyo sonrasında vücudunuzda yapış yapış olan kuruma tabakasıyla karşılaşmaz ve kotlarınızı daha rahat giyebilirsiniz.

Birçok işe aynı anda yarayabilen ürünler kullanın. Birçok işe aynı anda yarayabilen ürünlerle cildinizi nemlendirebilir, koruyabilir ve güzel gösterebilirsiniz. Bunların hepsini aynı anda yapmak size bolca vakit kazandıracaktır.

Mutlaka hava durumu hakkında bir gece önceden bilgi alın. Hava durumunun değişimine göre kendinize uygun kıyafetler seçebilir ve zor durumlarla karşılaşmadan güzel bir gün geçirebilirsiniz. Ayrıca hava o gün rüzgarlı olacaksa saçlarınızı düzleştirmeden sadece at kuyruğu yaparak dışarıya çıkabilirsiniz.

Yorum yapın