Saç Dökülmelerine: Sarımsak ve Zeytinyağı İle Çözüm

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Saçlarım dökülüyor çok seyreldi diyorsanız bu yazı tam size göre. Saçlarım çok dökülüyordu ben pek umursamadım günler geçtikçe de saçlarımın dibi gözükmeye başladı strese çok giriyordum bu yüzden. Sarımsağın saçlara faydasını araştırdım ve denedim. Bu yazıyı da denemeyen arkadaş varsa benim gibi saçları dökülen faydalansın diye yazıyorum. Yöntem çok basit

Malzemeler

  • Sarımsak
  • Zeytinyağı

Sarımsağı kullanacağınız güne göre günlük 2 diş sarımsak 10 günlük sarımsak alın evinize. Bir su bardağı zeytinyağı da hazırlayın.10 gün boyunca her akşam uygulamalısınız. Saç derisini biraz yakıyor sızlatıyor ama saçları kaybetmekten daha iyidir biraz katlanacaksınız. Samimiyetle söyleyeyim saçlarınız akşam deneyin ertesi gün etkisini göreceksiniz ve bana dua edeceksiniz.

Kullanma Şekli

2 diş sarımsağı alıyoruz havan la iyice eziyoruz ve saçlarımızın yoğunlukla dökülen kısmına saç diplerine, deriye iyice masaj yaparak sürüyoruz. İyice saç derimize işlesin ki faydasını görelim biraz yanma olacak ve de koku neyse sarımsağı sürdükten sonra 10-15 dakika bekleyeceğiz. Sonra zeytinyağını aynı şekilde saç diplerine süreceğiz 10-15 dakikada bu yöntemden sonra bekleyeceğiz. Bekledik ve zaman doldu şimdi ne yapacağız tabi ki saçlarımızı iyice yıkayacağız ben 4-5 kere yıkıyordum yine de kokusu azda olsa hissediliyordu ama değdi. Bu yöntemi 10 gün boyunca deneyin farkı göreceksiniz. Kendim denemesem emin olmasam bu yazımı paylaşmazdım sizlerin de yararlanmasını istiyorum deneyin ve bir kaç gün sonrada buraya tekrar gelin sonuçları yorum olarak bırakın. Tamamen doğal yöntem olduğu için hiç bir yan etkisini görmedim.

Yorum yapın