Saç Dökülmesinin Çözümü

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Saç dökülmesi çoğu insanın en büyük problemleri arasında yer alıyor. Özellikle erkeklerde saç dökülme vakaları, bayanlara göre daha fazladır. Saç dökülmesinin bir çok sebebi olmaktadır. Bu sebeplerden bazıları, stres, genetik yapı, vitamin ve mineral eksiklikleri diyebiliriz.

Çağımızda saç dökülmesi vakaları ne kadar çok olsa da, teknoloji artık bu konu hakkında bir çok yardım sunmaktadır. Özellikle 10 – 15 yıldır saç ektirmek baya moda olmuş durumdadır. Ancak saç ektirmenin de kendine göre bir maliyeti vardır. Sizler bu maliyetin altına girmek istemiyor ve doğal yollar arıyorsanız, o zaman doğru yerdesiniz.

Sizlere bu yazımızda saç dökülmesini engelleyecek doğal bir kür olan sarımsak ve zeytin yağı karışımı anlatacağız.

Sarımsağın Saç İçin Faydaları

Yapılan araştırmalar, sarımsağın barındırmış olduğu sülfür maddesi sebebi ile, saçlara, cilde, tırnaklara ve sinirlere çok iyi geldiği yönündedir. Sarımsak buna ek olarak, yüksek miktarda E vitamini ve selenyum barındırır. Bu vitamin ve minerallerin saç sağlığına katkısı oldukça fazladır.

Sarımsak yıpranmış saçların onarılmasının yanı sıra yüksek miktarda kolajen içerir. Sarımsak bu özelliklerinden dolayı saçların dökülmesinin önüne geçtiği gibi, saç olmayan bölge içinde doping etkisi oluşturur. Sarımsaktan yüksek miktarda verim alabilmek için, sarımsağı temiz saç derimize masaj yaparak yedirmemiz gerekir.

Zeytin Yağının Saç İçin Faydaları

Hakiki zeytin yağı, yıpranan saçların onarılması ve saç deresinin yumuşamasına büyük katkı sağlar. Kullanmış olduğumuz makineler ve saç ürünleri zaman içerisinde saçımızı büyük oranda yıpratmaktadır. Saçların tekrar doğal canlı haline dönmesi için, zeytin yağı adeta mucize sağlamaktadır.

Sarımsak Ve Zeytin Yağı Kürü Nasıl Kullanılır?

Daha sağlıklı, daha gür, dökülmeleri önleyici kürümüzü şu şekilde hazırlıyoruz. İki üç diş sarımsağı rendeleyip, 1 yemek kaşığı hakiki zeytin yağı ve 1 adet yumurta sarısı ile karıştırıyoruz. Hazırladığımız bu kürü saç diplerine masaj yaparak tüm kafa bölgemize sürüyoruz. Kürü saçlarımıza sürdükten sonra ortalama 30 dakika bekliyoruz. 30 dakika sonra saçlarımızı şampuan ile yıkıyoruz.

Bu kürü haftada iki üç kere uygulamanız yeterli olacaktır. Belli bir süre sonra saçlarınızın dökülmesinin durduğunu fark edeceksiniz.

Not: Hazırlamış olduğunuz kürü günlük kullanınız. Bir sonraki güne bırakacağınız kür, vitamin ve mineral değerini kaybedebilir.

Yorum yapın