Saç Rengi Seçimi Nasıl Yapılır?

Uzun bir süre aynı saç rengini kullanmaktan sıkıldınız ve artık saçlarınızı yenilemek istiyorsunuz fakat hangi rengin size daha çok yakışacağından emin olamıyor musunuz? Yalnız değilsiniz. Bu durum, kadınların en sık karşılaştığı güzellik sorunlarından biri.

Konumuza değinmeden önce küçük bir hatırlatma yapmak isteriz. Sırf senenin saç rengi trendlerinden yaptırmak için saçlarınızı asla boyatmayın. Siyah saç esmer birine nasıl yakışmayacaksa, bal köpüğü saç rengi de beyaz ve solgun yüzlere yakışmayacaktır. O yüzden saç rengi seçiminde kendinize karşı dürüst olun ve asla komplekse girmeyin. Herkesin yüz ve ten yapısının kendine has bir güzelliği ve çekiciliği vardır ve bu güzelliği ancak doğru saç kesimi ve doğru saç rengi ile ortaya çıkarabilirsiniz.

Saç rengi seçimi konusunda ilk olarak kuaförünüze danışmalısınız. Kuaförünüz ten renginiz ve doğal saç renginizle uyumlu saç rengi konusunda size alternatif önerilerde bulunacaktır.

Şahsi fikrim kaş rengine uyumlu saç rengi her zaman en doğalı ve en güzeli. Kaşları boyatmak yapay bir görünüm sağlıyor ancak tabii takdir size kalmış.

  • Gelelim ten rengine göre saç rengi tonlarına.
  • Kumral veya açık tenliyseniz kızıl ve bakır saç rengi tonlarından birini tercih edebilirsiniz.
  • Beyaz tenliyseniz size en çok yakışan saç rengi siyah olacaktır.
  • Esmerler bal köpüğü, karamel ve kahve saç renginin tüm tonları yakışabilir.
  • Kumrallar ise sarı tonlarından tercih yapabilir.

Yorum yapın