Saçlar Nasıl Yumuşatılır? Erkek ve Bayan

Yumuşak saçlar herkes sahip olmak istemektedir. Fakat bazı durumlardan kaynaklanan saç sertleşmeleri ve dolayısı ile cansız görünümlere sebebiyet vermektedir. Saçların sert olması saç tipinizin kuru ve sert olmasının dışın da saç boyaları veya sık yıkamalarda güneş etkilerinden kaynaklanma büyük etkenlere sahip olabilmektedir.

Yumuşak bir saç istiyorsanız ve maskeyi uygulayabilecek zamanınız var ise bu yöntem ile saçlarınızı çok güzel hissedeceksiniz.

Saçları Yumuşatmak İçin Ne Yapmalı

Malzemeler

  • Taze Aloe vera Jel
  • Zeytinyağı
  • Yumuşatıcı Şampuanlar
  • Saç kremleri
  • Saç Serumları

Uygulama yapacağınız gün aloe vera jelini kuru saçınıza uygulayın. 2 saat boyunca saçınız bekletiniz. Eğer kafanızın derisinde kaşıntı olursa bu adımı geçebilirsiniz.

Yatmadan önce zeytinyağını saçlarınıza uygulayabilir ve saçınızı sararak uyuyun. Sabah kalktığınız vakit saçlarınızı zeytinyağından çıkarmanız gerekmektedir. Ilık su ile yumuşatıcı şampuanı kullanabilirsiniz. Şampuanın ardından saç kremi uygulayın. Saçlarınızı temizledikten sonra kendi haline bırakarak kurumasını bekleyin. 40 dakika sonra saçlarınızın kıvırcıklaştığını göreceksiniz. Bu durumda tekrar saçlarını tarayın ve düzleşmeyi görebilirsiniz.

Sert saçların yumuşamasında şampuan seçimi çok önemlidir. Saçınıza uygun şampuan seçmezseniz eğer saçlarınız kuruyabilir ve sertleşmeye neden olur. Kuru saç tipine sahip iseniz saçlarınızın sert olmaması için nemlendirici olan şampuanları tercih edebilirsiniz. Her gün duş almak zorundaysanız şampuanınızı suyla karıştırın. Duştan sonra veya duşta uyguladığınız saç kremlerinde mutlaka nemlendirici olmasıdır. Kuru saçlar için seçilen ürünler saçlarınızın daha yumuşak olmasını sağlayacaktır. Duştan sonra saç kremi uygularsanız önce diplere sonra uçlara uygulamalısınız.

Saçlarınızı mutlaka ısıdan korumalısınız. Sertleşme ve kurumasına sebep olan etkenlerin en büyüğüdür. Her gün yapılan fön, maşa ya da düzleştiriciler zaman içerisinde saçlarınızı kurutur ve sertleştirir. Bu durumda saçlara ısı vererek şekil alan ürünleri daha az kullanmaya özen göstermelisiniz. Daha sonralarında eski yumuşaklığının yerini aldığını fark edeceksiniz. Duştan sonra eğer vaktiniz varsa havlı yardımı ile saçınızdaki suyu alın ve kendiliğinden kurumaya bırakabilirsiniz. Şekillendirici kullanmak durumunda iseniz ısıya karşı koruyan saç ürünlerini saçınıza uygun olanlardan bir tane seçebilir ve ona uygun olarak da saçınızı ısıdan korumuş olursunuz.

Yorum yapın