Saçlara Zarar Vermeden Saç Kurutmanın Doğru Yolu

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Saç kurutma makinesiyle saçlarınızı kuruturken çok dikkatli olmalısınız. Çünkü saçlar ıslakken daha güçsüz olur. Saç kurutma makinesi saç diplerine yanlış uygulandığında saç derisine zarar verir ve yeni çıkan saçların yapısı bozulur dökülmeler ve kırılmalar ortaya çıkar.

Saç Kurutmanın Püf Noktaları

Saçlarınızı kuruturken kurutma makinesini sabit tutmayın saçınızın her bölgesine gezdirerek tutunuz. Fönün ucunu saç diplerine tutarken eğik tutunuz ki saç derisi ve yeni çıkan teller elektrik şoku etkisinden korunmuş olur.

Saçlara şekil verme işlemi bittikten sonra saç spreyini kullanırken spreyi fırçaya püskürtün saçları fırçayla tarayın bu şekil kökten uca eşit olarak taranmış olur.

Saç bakım uzmanları fön makinesini kullanırken orta ayarda kullanılması gerektiğini önermekteler. Yüksek ısı saçlara zarar verir ileride saçlarınızı kaybetmenize yani kelliğe adım atmanıza neden olabilir. Aslında hiç kullanmamak en iyisidir. Bir uyarıda daha bulunmak isterim saç jölesi gibi kimyasal maddelerden yapılan bu maddelerin saçlara zararlı olduğunu biliyor musunuz? Mutlaka duymuşsunuzdur o zaman bu gibi maddeleri hiç kullanmayın sağlıklı saçlarla bir ömür boyu yaşayınız.

Yorum yapın