Saçların Yağlanmasına Karşı Bitkisel Öneri

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Saç yağlanması çoğu kişide ortaya çıkan problemdir elini saçına sürdüğünde elinizin yağlandığını fark edersiniz. Bir normal yağlanma birde aşırı yağlanma olur günlük saçları yıkadığınız halde bakmışsınız aradan fazla zaman geçmeden yağlanma ortaya çıkmış. Aslında günlük saç yıkamak iyi değildir neden mi günlük yıkama saçlardaki faydalı bakterileri de temizler saçlar beslenmez cansız kalır iki günde bir yıkamak daha faydalıdır.

Yağlı Saçlar İçin Uygulanacak Kürün Tarifi

Gerekli Malzemeler

  • 10 gram ıhlamur çiçeği
  • 1 litre su
  • 1 adet limon kabuğu rendesi
  • 1 yemek kaşığı elma sirkesi

Hazırlanışı ve Kullanımı

1 litre suyun içine elma sirkesi hariç diğer malzemeler eklenir ve kaynatılır. Kaynadıktan sonra demlenmesi beklenir demlendikten sonra süzülür süzdüğümüz çayın içine elma sirkesi eklenir ve kullanıma hazır olur. Uygulanışı ise saç diplerine iyice yedirilerek masaj yapılır. Bir saat sonra saçlar durulanır. Saç diplerine ulaşması gerekir yoksa faydası olmaz iki gün arayla bir kaç hafta uygulayın zamanla faydasını göreceksiniz.

Yorum yapın