Saçlarınız Cansız Mı? Saçları Güçlendirmenin Doğal Yolu

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Bir çok kişi saçlarının cansız ve zayıf olduğundan şikâyetçidir. Cansız saçlar her zaman dökülmeye maruz kalır zamanında önlem alınmazsa bu sorun ileride kelliğe kadar gidebilir. Bu yazımda cansız saçları nasıl güçlendirilir etkili yöntemini kendiniz evde yapacağınız doğal karışımla saçları güçlendirebilirsiniz.

Artık cansız saçlara ne iyi gelir diye aramanıza gerek yok paylaşmış olduğumuz bu karışım yani kürümüz saçlarınızı canlandıracak eski gücüne kavuşturup dökülmelerde kesilmiş olacak. Önemli olansa diplerinin güçlenmesidir saçınızın kökü güçlü olursa dış faktörlerle savaşabilir.

Karışımın Saçlara Faydaları

Saç derisini sakinleştirir ve kırılan uçları onarır. Saçlara bakım yapar. Çiğ krema aynı zamanda saçlara bakım yapar. İçeriğinde bulunan yüksek orandaki yağ sayesinde saç uçlarını yeniden forma kavuşturur ve büyüme enzimlerini de kökleri güçlendirir. Gördüğünüz gibi faydası oldukça önemli.

Biliyorsunuz doğada güçsüz olan her şey yok olmaya mahkumdur bu yüzden güçlü olmak gerekir değil mi? Her neyse fazla uzatmadan tarifi verelim.

Cansız Saçları Güçlendirmek İçin Doğal Etkili Karışım

Gerekli malzemeler şunlardır;

  • 2 yemek kaşığı çiğ krema
  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 1 tatlı kaşığı limon suyu

Malzemeler bu kadar evet her evde bulunan basit malzemeler olmayanda kolayca temin edebilir.

Hazırlanışı çok basit 2 yemek kaşığı çiğ kremayı, 1 tatlı kaşığı zeytinyağını ve 1 tatlı kaşığı limon suyunu bir kaba koyup iyice karıştıralım.

Gelelim uygulanışına karışımı kuru ya da nemli saça masajla yedirelim sonra bekleyelim. Bir süre bekledikten sonra saçınızı durulayın. Bir kaç günde bir bu uygulamayı düzenli olarak yapın kısa zamanda farkı göreceksiniz.

Yorum yapın