Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Salonunuzda değişiklik yapmanın tam zamanı. Salon dekorasyonu nasıl yapılır? içeriğini de tam olarak bu yüzden hazırlıyoruz. Eski, estetik olmayan görüntüsünden sıkıldıysanız, sizlere vereceğimiz fikirler sayesinde yeni bir görünüm yaratabilir salonunuza yeni bir görüntü kazandırabilirsiniz. Vereceğimiz tüyolar sayesinde hiç zorlanmayacaksınız ve yorum yaparak sizlerde diğer insanlara önerilerde bulunabilirsiniz. İstersiniz yeniden tasarlamaya başlayalım.

Genel Bir Değerlendirme Yapın

Bir adım geri çekilin. Daha uzaktan bakın, neler yanlış, neler doğru, neler estetik duruyor, neler kötü duruyor. Tüm bunları bir listeye ekleyin. Kötü duran eşyaları başka bir odaya yerleştirebilir ya da yeni eşyalarınızı fonlamak adına satılığa çıkartabilirsiniz. Elbette anıları olan, sizler için özel değeri olan eşyalar olabilir, onları tekrardan yerleştirebilir ya da deponuza kaldırabilirsiniz. Daha sonra uygun bir yer bulduğunuzda oralara yerleştirirsiniz. Bu adım tamamlandıysa artık ikinci adıma geçebiliriz.

Renk Paleti Oluşturun

Salon dekorasyonu ve evinizin tüm dekorasyon çizgisini oluştururken renk paleti büyük bir önem taşıyor. Genel çizgi olarak gri ve kahverengi tonlarını tercih edebilirsiniz. Elbette bu tamamen kişisel tercihlerinize göre değişecektir. Renkli bir insansanız pembe renk dekorasyonunu, daha klasik seven bir insansınız siyah beyaz ev dekorasyonunu, canlı, arzu dolu, yaşamaya istekli bir insansız kırmızı ev dekorasyonu renk paletlerini tercih edebilirsiniz. Tüm bunlar için en iyi örnekleri bulmak adına ev dekorasyonu kategorimizde gezine bilirsiniz. Genel renk paletini belirlediyseniz bir sonraki adıma geçebiliriz.

Tarzınızı Bulmaya Çalışın

Minimal, modern, retro, klasik salon dekorasyonu, sizin tarzınız hangisi? Hangi akımdan besleniyor ya da hangi akım sizin zevkinize hitap ediyor onu bulmalısınız. Estetik anlamda hoşunuza giden salon dekorasyon stilini belirledikten sonra bu stile uygun bir dekorasyon hayal edin. Sizlere en keyif verecek, stilinizi ve karakterinizi yansıtacak eşyaları sipariş edin.

Salon Dekorasyonunda Işıklandırma Seçimi

Migren ağrısı ile uğraşmıyorsanız, karanlık bir ortamı çoğu zaman evinizde tercih etmezsiniz. Işıklandırma çoğu insanın dekorasyonda dikkat etmediği tek unsurdur. Oysa doğru ışıklandırma düzenlemiş olduğunuz dekorasyon stilini öne çıkaracak ve daha hoş, daha aydınlık bir görünüm sunarak göze daha hoş gelmesini sağlayacaktır. Işıklandırma seçimi yaparken elbette stilinizi koruyun fakat aydınlatma için kullandığınız materyallerin kalitesine dikkat etmeyi unutmayın.

Yorum yapın