Samsung Galaxy A7 İnceleme

Samsung, geçtiğimiz sene Galaxy Alpha ile birlikte metal tasarımı akıllı telefonlarda ilk defa bu kadar ciddi bir şekilde kullanmıştı.

Bu kullanımdan sonra Galaxy serisinin üst seviye modellerinde de bu tasarım kullanılmaya başlandı. Geçen senenin sonunda çıkarılan Glaxy A3 ve A5’den sonra bu senenin başında da Galaxy A7 piyasaya sürüldü. Bu model, HTC Desire ile benzerliği konuşulan Samsung Galaxy A serisi giriş ve orta segmente dahil ortalamanın üstünde teknik özelliklere sahip özellikleri ile dikkat çekiyor.

Galaxy A7 serisi de amiral gemisi olma özelliğini taşıyor. 5.5 inç büyüklüğünde bir dev ekrana sahip hafif yuvarlanmış köşeleri sayesinde kolay kavranabilen, 6.3 mm kalınlığında ve 141 gr. Ağırlığındaki bu telefonu cebinizde kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Aynı zamanda ekran üzerinde Samsung logosu, sensörler, ahize hoparlörü ve 5 MP ön kamerası yer alıyor. Samsung Galaxy A7’nin ön yüzü, Gorilla Glass 4 ekran camı ile kaplanarak, darbelere, çatlamalara ve düşmeye karşı dayanıklı bir hale getirildi. Cihazın beyaz, altın ve siyah renk seçenekleri de bulunuyor. Galaxy A7’de Note 4’ün aksine sabit ve çıkarılamaz bir arka kapağı bulunuyor.

13 MP kamera arka kapağın üst ve orta kısmında yer alıyor. kamera sensörü telefonun inceliğinden dolayı dışa doğru hafif bir çıkıntısı bulunuyor. Aynı zamanda LED flaş ve sağ tarafında ise hoparlör yer alıyor. Samsung Galaxy A7 modelinde AMOLED ekran tercih edilmiş. 5.5 inç büyük ekranı 19 X 1080 piksel çözünürlük desteğine sahip bulunuyor. 401 ppi piksel yoğunluğuna sahip olması da sizin çok daha canlı ve parlak renkler görmenizi sağlıyor.

2 GB RAM ve 16 GB dahili hafızası sayesinde çok daha fazla belge ve dosyayı telefonunuzda saklayabilirsiniz.

Yorum yapın