Samsung Galaxy Core Prime’dan Yeni Sürpriz

Geçen günlerde ortaya çıkan Android sürümlerin kullanım oranları açıklandı ve bu sonuçlar sonucunda Lollipop yaklaşık yüzde 10 seviyesine ulaştığı ortaya çıktı. Lollipop’un bu yükselişinin asıl sebebi kuşkusuz ki, üreticilerin eskiye göre daha fazla güncelleme desteği sunmasıdır.

Aynı zamanda bu güncelleştirmeler kullanıcıların yüzünü güldürürken son zamanlarda üst seviye dışında orta seviyedeki bazı modellerin de bu güncellemenin aldığını görüyoruz. Samsung’da Lollipop güncellemesini destekleyen üreticiler yükselen bir başarı çizgisi yakalıyor. Bu defa giriş seviyesi Galaxy Core Prime modeli için yeni güncelleştirmeler dağıtılmaya başlandı. Lallipop güncellemesinin küresel dağıtımına ilk defa Polonya’da çok kısa bir süre içinde başlanacağı düşünülüyor. Bu cihaz, ülkemizdeki modelinde Snapdragon 410 yerine Spreadtrum SC8830A yongaseti kullanılıyor.

Güncelleştirmenin ülkemizdeki modellere gelip gelmeyeceği daha netlik kazanmış değil fakat diğer yandan üreticilerin daha güçlü modellere Lollipop vermemesi bu cihazların tarihinin çok eski olması yüzünden ortaya çıkıyor. Galaxy Core Prime geçen sene Kasım ayında müşterilere tanıtıldı. Bu cihaz, Android 4.4.4 Kitkat sürümü ön yüklü olarak piyasaya sunuldu. Samsung’da Lollipop güncelleştirmesine destek veren üreticiler büyük bir başarı yakalıyor. Lolipop güncellemesinin ilk olarak Polonya’da yayınlanmasının ardından dağıtımına çok kısa bir süre içinde başlandı.

Bu güncellemeler kullanıcıları memnun ederken aynı zamanda orta seviyedeki bazı modellerin de Lollipop güncellemesi alıyor. Üretici çok güçlü modellere Lollipop vermeyecek. Bunun sebebi ise cihazların çıkış tarihinin çok eski olmasından kaynaklanıyor.

Yorum yapın