Samsung Galaxy Fold’un Videosu İnternete Sızdı

Samsung tarafında Galaxy S10 serisinin sıkça gündeme geldiğini görüyoruz fakat bir diğer cihaz var ki telefon dünyasında önemli bir yer edinmeye aday. Samsung’un ilk katlanabilir akıllı telefonu olan Galaxy Fold, tanıtıldığı andan itibaren dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Öte yandan Galaxy Fold’un üzerindeki sır perdesini tam olarak kaldırmayan Samsung, cihazın detaylı bir şekilde incelenebilmesinin ve videosunun çekilebilmesinin önüne geçmişti. Tanıtım etkinliğinin ardından cihazla ilgili bir video ve yeni görseller yayınlansa da hiçbir zaman Galaxy Fold’un tüm detayları gösterilmemişti. Haberimize konu olan videoda ise henüz piyasaya sürülmemiş olan Galaxy Fold’un tasarımına etraflıca göz atma fırsatı buluyoruz.

Yayınlanan video Samsung’un ar-ge çalışmalarını yürüttüğü ülke olan Vietnam kaynaklı. Ayrıca Vietnam’da Samsung’un fabrikaları olduğu ve burada akıllı telefon üretimi gerçekleştirildiği de biliniyor. İşin ilginç yanı ise Samsun Galaxy Fold’un Vietnam’da üretilmiyor olması. Gizemli şekilde internete sızan videodaki cihazların üzerindeki etiket, telefonun test sürümü olabileceği izlenimi veriyor.

Samsung Galaxy Fold’un Menteşe Sistemi Başarılı Çalışıyor

Video, içinde AT&T SIM’in yer aldığı görülen Galaxy Fold’un açılması ile başlıyor. Göze ilk çarpan ise ekranın orta kısmı oluyor. Daha önce Samsung’un tanıtımı sırasında dikkat çeken ekranın orta kısmındaki çizgi, bu videoda tamamen gözler önüne seriliyor. Katlanabilir yapıda olan ekranın katlanma noktası belirgin olarak görülebiliyor. Siyah arkaplanda bu çizgi çok belli olmasa da farklı renklerin üstünde bu katlanma noktasının daha net olduğunu söylemek gerekiyor. Tek elle kolaylıkla katlanan cihazın menteşe sistemi gayet iyi çalışıyor ve ekranın katlanmasının gayet başarılı olduğu dikkat çekiyor. Telefon katlandığında kısa sürede aktif hale gelen dış ekranı görülebiliyor. Maalesef uygulamaların nasıl çalıştığı ve herhangi bir uygulama açıkken ekranın katlanması ya da açılması durumunda geçişin nasıl gerçekleştiği görülemiyor

Hiçbir cihazın ilk nesil modelinin sorunsuz olması beklenemez. Buna rağmen Samsung, ilk katlanabilir telefonuyla iyi bir iş çıkarmışa benziyor. Samsung Galaxy Fold, 26 Nisan tarihinde ilk etapta Amerika ve Güney Kore’de satışa sunulacak. Cihazın Türkiye’de ne zaman satışa sunulacağı bilinmezken, fiyatının 20 bin TL seviyesinde olması bekleniyor.

Yorum yapın