Samsung, Galaxy S Konusunda Yalan Mı Söyledi?

Google yeni mobil işletim sistemi olan Android 4.0 Ice Cream Sandwich‘i yayınlamış ve hemen ardından akıllı cep telefonu ve tablet üreticileri, yeni işletim sistemini kendi mobil cihazlarına uyarlayarak, hem eski akıllı cep telefonları için güncelleme şeklinde hem de yeni çıkaracakları akıllı telefonlarda kullanmak üzere geliştirmeye başlamışlardı.

Aradan geçen zamana karşılık hala üreticilerden akıllı cep telefonları ve tabletler için güncellemeler gelmeye devam ediyor. Dünyanın en fazla akıllı cep telefonu satışı gerçekleştiren üreticisi olan Samsung‘da kendi telefonları için güncelleme yayınlıyor.

Samsung hatırlanacağı üzere amiral gemisi GALAXY S serisinin ilk akıllısı olan SAMSUNG GALAXY S için Android ICS güncellemesi yayınlamayacağını bunun da sebebinin cihazın donanım olarak düşük olduğu şeklinde açıklama yapmıştı.

Ancak son gelişmeler Samsung’un bu konu da yalan söylediğiniz gösteriyor. Samsung Galaxy S için XDA-DEVELOPERS forumda Android 4.1 JELLY BEAN tabanlı ROM yayınlandı. CYANOGENMOD 10 ROM olarak yayınlanan yeni ROM ile Android 4.1 JELLY BEAN yeniliklerine GALAXY S kullanıcıları da erişebilir.

Alpha sürüm olduğu için ROM’da hâlâ bazı küçük buglar yer alıyor. Ancak ilerleyen günlerde bu sorunların da giderilmesi bekleniyor.

Yorum yapın