Samsung Galaxy Watch 3’Ün En Net Görseli Ortaya Çıktı

Samsung’un sevilen akıllı saat serisi Galaxy Watch’un yeni modeli hakkında geçtiğimiz günlerde ilk bilgiler açığa çıkmıştı. Samsung Galaxy Watch 3 olarak isimlendirilecek olan cihazın tasarımı ve teknik özellikleri, yeni gelen sızıntı ile birlikte neredeyse netleşmiş oldu.

Teknolojik ürünleri henüz piyasaya sunulmadan internet ortamına sızdırmasıyla tanınan Evan Blass, Galaxy Watch 3’ü gösteren görselleri yayınladı. 45 mm paslanmaz çelik versiyonunun görüldüğü fotoğraftaki modelde 22 mm siyah deri kayış kullanılıyor. Samsung’un ilk akıllı saatlerinde kullanılan ancak daha sonraki modellerde göremediğimiz döner çerçeve, bu modelde yeniden karşımıza çıkıyor. Saatin sağ tarafında iki adet fiziksel tuş bulunduğu da görülebiliyor.

Samsung Galaxy Watch 3 Teknik Özellikleri İle Dikkat Çekiyor

Gelişmiş tasarıyla askeri standartlara uygun olduğu söylenen cihazda GPS desteği ve 5 ATM suya dayanıklılık sunulduğu belirtiliyor. Saatin camında Gorilla Glass DX koruması bulunduğu da sızan bilgiler arasında. Galaxy Watch 3 ile birlikte görselde de görünen yeni bir saat arayüzü geliyor. Bu saat arayüzünde saatin analog ve dijital olarak gösterileceği, aynı zamanda adım sayısı, hava durumu ve şarj seviyesi gibi detayların da yine bu arayüzde görülebileceği anlaşılıyor.

Samsung Galaxy Watch 3’te 1.4 inç boyutunda yuvarlak Super AMOLED ekran yer alıyor. 1 GB RAM ve 8 GB depolama alanının sunulduğu cihazın işletim sistemi ise Tizen OS 5.5. Kalp ritmi ölçümü, EKG ve uyku takibi özelliklerinin yer aldığı saatte Bluetooth 5.0, Wi-Fi, kablosuz şarj ve NFC teknolojileri kullanılıyor.

Cihazın 41 mm sürümünde 247 mAh, 45 mm sürümünde ise 340 mAh pilin yer alacağı söyleniyor. Her ne kadar yayınlanan görsellerde görünmese de saatte telefon aramaları ve Bixby kullanımı için hoparlör ve mikrofonun bulunacağı da gelen bilgiler arasında. Paslanmaz çelik ve titanyum olmak üzere iki farklı seçenekle satışa sunulması beklenen Samsung Galaxy Watch 3’ün çıkış tarihi ve fiyatı henüz bilinmiyor.

Yorum yapın