Samsung S6 Ve S6 Edge 5.1 Güncellemesi Ne Zaman

Samsung firması akıllı telefonlarda ekranın köşe kısımlarını kavisli yaparak dünyada bir ilke imza atmayı başardı. Bu özellik ile diğer akıllı telefonların bir adım önüne geçmesine rağmen hala yazılımsal olarak bir adım atamadı. Androidin eski en güncel sürümünü kullanıyor olmasına rağmen hala Android 5.1 Lolipop güncellemesine yükselemedi. Bunu yapmak için öncelikle Samsung yetkilileri olaya el koyarak Google markasından aldığı son Android sürümü olan Lolipop’u Samsung S6 ve S6 Edge adlı akıllı telefonlara entegre etmeye çalışmakta.

Google markasının bir ürünü olan Android işletim sistemi her gün neredeyse bir adım atarak ilerlemeye devam ediyor. Bu şekilde yeni sürümler çıkararak ticari hayatına devam ediyor. Android işletim sistemini kullanan diğer Apple ve Microsoft dışındaki akıllı telefon üreticileri Google’dan aldığı bu işletim sisteminin son sürümünü istedikleri akıllı telefonlarının özelliklerini entegre ederek piyasaya sürüyor. Sistem bu şekilde işlemekte. Samsung firmasıda Android Lolipop güncellemesinde S6 ve S6 edge adlı akıllı telefonlarına bazı özellikler katacaklarını açıkladılar. Öncelikle renkli bir ekrana sahip olan Samsung S6 ve S6 Edge daha renkli yani rengarenk bir tema getireceklerini açıkladılar. Görsel olarak iyi olan bu akıllı telefonları temalar ile de iyice destekleyeceklerini aynı zamanda iyi olarak görülen kameranında daha net ve daha güzel çekimler yapabileceğini açıkladılar.

Bir İngiliz operatör firmasının yaptığı açıklamaya göre yeni Lollipop güncellemesi Haziran ayında kullanıcılar ile buluşacak. Bizim ülkemizde de Ağustos aylarında bu güncellemenin gelmiş olacağı düşünülmekte. Tabi hala birkaç hatası olduğu bilgisi sızmış olsada verilen tarihte Samsung firması güncellemeyi kullanıcılarına verecek. Bu şekilde mükemmel dış görünümü mükemmel bir içerik ile zenginleştirmiş ve aynı zamanda iyi olan özellikleri daha iyi bir düzeye getirmiş olacak…

Yorum yapın